Proszę Państwa,
Wybywam na bliżej nieokreśloną "chwilę" z internetowej przestrzeni.
Gdy wrócę, dam znać.
W związku z powyższym, opcja dodawania komentarzy zostaje wyłączona do odwołania.
Proszę wybaczyć - na pytania zadane w przeciągu ostatnich dni - nie jestem w stanie w chwili obecnej udzielić odpowiedzi.
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.
10 czerwca 2011
3 czerwca 2011
w błękitne przestworza ulecieć!
Na świecie mamy około
80 000 pilotów samolotów.
80 000 pilotów samolotów.
4000 to kobiety.
Dwie z nich to Saudyjki.
Pierwszą damą, która zasiadła za sterem samolotów księcia Walida Ibn Talala, jest Hanadi Al-Hindi,
zdjecie Arab News |
której spenić marzenia umożliwiło wsparcie rodziny i... saudyjskiego milionera, który pokrył koszta jej nauki w Królewskiej Akademii Lotniczej w Jordanii. Od 2006 roku Hindi pilotuje prywatne samoloty księcia Ibn Talala. Poniżej krótki film zrealizowany przez arabską stację LBC
Drugą Saudyjką, która zamarzyła o zdobyciu przestworzy, jest Jasmin al-Majmani. Już jako mała dziewczynka od lalek, którymi bawiły się jej siostry, wolała samoloty. Po ukończeniu szkoły średniej, ojciec zabrał ją do Jordanii. Na miejscu okazało się... że spełnić chciał marzenie swej córki - zapisując do tej samej Akademii Lotniczej, która ukończyła Al-Hindi. Jasmin ukończyła szkołę z najwyższymi notami.
Niestety, Saudyjskie Linie Lotniczne nie zatrudniają kobiet na stanowiskach pilotów. Mogą realizować się w roli - stewardes.
Ps. Filmy raczej do pooglądania - tylko w wersji arabskiej.
Niestety, Saudyjskie Linie Lotniczne nie zatrudniają kobiet na stanowiskach pilotów. Mogą realizować się w roli - stewardes.
Ps. Filmy raczej do pooglądania - tylko w wersji arabskiej.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm