©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


20 kwietnia 2010

prawa kobiet w Arabii - wywiad z księżniczką Lulwa bint Al-Faisal Al-Saud

Lulwa bint Al-Faisal Al-Saud (لولوة بنت الفيصل ال سعود ‎)  to saudyjska księżna, jej ojcem jest jeden z monarchów Arabii - król Faisal bin Abdul Aziz. Była żoną księcia Sauda bin Abdul-Mohsena bin Abdul-Aziza Al-Sauda, zarządcy prowincji Ha'il. Księżna udziela się aktywnie na arenie międzynarodowej, uczestnicząc w wielu konferencjach jak również wydarzeniach o charakterze kulturalnym i charytatywnym; działa na rzecz polepszenia sytuacji saudyjskich kobiet i egzekwowania praw nadanych im przez islam. 

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

BRAVO !!!!!!!!!! jestem pod wrażeniem księżnej, Pozdrawiam Agnieszka

Anonimowy pisze...

Była żoną, czyli już nie jest? Zatem rozwódka, czy wdowa? Czy księżna może wyjść ponownie za mąż?

Nadia

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Nie znam odpowiedzi, czy rozwódka czy wdowa. Pewnie że może, już na blogu takie pytanie było - czy saudyjskie księżniczki czy panie z rodziny królewskiej mogą ponownie wychodzić za mąż. Ponownie odpowiadam zatem: MOGĄ :-), toż nikt im tego nie broni. Jeśli by wzbraniano - to byłoby to jawne pogwałcenie podstawowych praw kobiet nadanych im przez islam - do ponownego ożenku zgodnie ze swoją wolą (niezależnie od tego, czy wdowa czy rozwódka).

maks pisze...

księżna jest naprawde PRZESYMPATYCZNĄ i mądrą osobą. gratuluję. (:

Anonimowy pisze...

http://www.youtube.com/watch?v=zotWQdYCRIM link do tej piosenki :)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm