©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


8 listopada 2013

książki do nauki dla dzieci w Arabii Saudyjskiej cz. I

Ponieważ nasze najstarsze dziecko uczęszcza już do drugiej klasy, i żyjemy tematami edukacji, szkoły, prac domowych - pomyślałam, że pokażę Państwu, jak wyglądają książki do nauki w podstawówce. Zestawy książek podążających za programem nauczania opracowanym przez saudyjskie Ministerstwo ds. Edukacji są nieodpłatne. Dzieci otrzymują je co semestr. Na dzisiaj: arabski, matematyka, wiedza ogólna, informatyka.


Ksiażka do nauki arabskiego

Książka do nauki arabskiego w środku. 

Zeszyt do prac domowych. 
Matematyka - książka do prac z nauczycielką.  

Matematyka - domowy zeszyt ćwiczeń.
Wiedza ogólna. 

Wiedza ogólna - w środku. 

Komputer-informatyka. 

Komputer-informatyka w środku. 


Ciąg dalszy nastąpi...

3 komentarze:

Ola pisze...

Czy ja dobrze widzę, że również matematyka jest zapisywana od prawej do lewej?

Akurat w dużej części świata używa się cyfr indyjskich (tzn. tych "naszych"), tu widzę w podręczniku są cyfry arabskie - czy w programie szkolnym są też potem cyfry indyjskie?

Saril pisze...

Na rysunkach są tylko chłopcy i mężczyźni... Płeć piękna nie pojawia się nawet na obrazkach w podręcznikach do podstawówki?

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Pojawia.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm