©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


3 marca 2010

ograniczenia wiz a pielgrzymka hadżdż

Po co ograniczenia odnośnie ilości osób jadących na pielgrzymkę?
Co do ograniczeń odnośnie pielgrzymów uczestniczących w pielgrzymce hadżdż, - wynikają one z kwestii bezpieczeństwa i organizacji. Jeśli Arabia zezwoliłaby na wydawanie nieograniczonej liczby wiz na pielgrzymki - dopełnienie ceremoniału nie byłoby możliwe ze względów bezpieczeństwa - ludzie przybywają z wszystkich krajów świata, a est ich zatrzęsienie (miliony), nie rozmawiają jednym językiem z czego wynika masa problemów a i zorganizowanie nieogranicznej liczby pielgrzymów graniczy z cudem... Nawet dziś, przy ograniczonej liczbie dochodzi do śmiertelnych wypadków.

dla zainteresowanych Ministry of Hajj (ang)

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czy to prawda, ze jesli ktos zginie podczas pielgrzymki np w wyniku uderzenia kamieniem (slyszalam kiedys od Syryjczyka, ktory podawal sie za muzulmanina, tylko ze, jak to okreslil, "gdybym zyl jak muzulmanin to bylbym jak iman- tylko zona... ), ktorymi muzulmanie symbolicznie w szatana, to wejdzie do raju?

Fatma pisze...

Salam aleikum!
Ciekawi mnie ile dokładnie wiz wydaje Arabia Saudyjska na pielgrzymkę hadżdż?

Fatma

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

@ Fatma: wallaykum assalam wa rahmatullah. Wg saudyjskich statystyk na ostatnią pielgrzymkę hadżdż udało się do Mekki ok. 2,5 miliona pielgrzymów - z tego 1,8 milionów to cudzoziemcy, pozostali z terenu Arabii Saudyjskiej. Ilość wydawanych przez saudyjskie ambasady wiz jest uzależniona od kraju i ilości muzułmanów w nim żyjących.

Iman pisze...

salam Umm Latifo! a czy masz moze jakies dane ile kosztuje kazdorazowo panstwo saudyjskie przygotowanie i umozliwiene zrealizowania jej pielgrzymom? pozdrawiam.

magda pisze...

wiele osob - nie wiem czy dotyczy tez samych saudyjczykow, ale cudzoziemcow, ktorzy mieszkaja w KSA - nielegalnie (czyli bez pozwolenia) udaje sie na pielgrzymke. Na pewno zostanie w przyszlosci stworzony jakis nowy system - bo wladze zdaja sobie sprawe z tego procederu (a chodzi glownie o bezpieczenstwo, bo nie wszystkie miejsca moga pomiescic nieograniczone rzeczy ludzi) pozdrawiam, magda

Anonimowy pisze...

salam alaykum, czy moglabym sie dowiedziec, jakie dokumenty nalezy przedstawic w Ambasadzie Saudow i jak dlugo oczekuje sie na wize?
b

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

@ B: wallaykum assalam wa rahmatullah; informacji dokładnych udzielą pracownicy ambasady Arabii Saudyjskiej...

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm