Międzynarodową Nagrodę za Arabską Beletrystykę 2010 - za książkę "Spewing Sparks as Big as Castles" - satyryczną nowelę opisującą zgubny wpływ władzy i nieograniczonego bogactwa na życie człowieka i środowisko.
Wręczenie nagrody odbyło się wczoraj w Abu Dhabi.
Do konkursu przedłożono 113 nowel z 17 krajów arabskich.
* * *
Abdu Khal urodził się w 1962 r. w jednej z małych saudyjskich wiosek na południu Arabii. Studiował w Dżeddzie i Rijadzie, specjalizuje się w naukach politycznych. Jest redaktorem naczelnym saudyjskiej gazety Okaz, w której ukazują się również jego artykuły.
* * *
Pogłoski jakoby książka została wycofana ze sprzedaży na Międzynarodowych Targach Książki w Rijadzie, zostały zdementowane przez Ministra Kultury i Informacji, Abdulaziza Khodżę.
4 komentarze:
droga Umm Latifo,w poniedzialkowym wydaniu gazety wroclawskiej polska the times,ukazal sie artykul o zagranicznych studentach studiujacych we Wroclawiu.jednym z wypowiadajacych sie o plusach studiow w Polsce byl m.in. Muhammad z Arabii Saudyjskiej (studiuje na anglojezycznych studiach Akademii Medycznej).postaram sie przeskanowac ci na poczte ten artykul, byc moze znajdziesz go w internecie.Saudyjczyk wspomina o wysokich progach punktowych jakie musial pokonac aby studuiowac w Polsce i ze wybral ją pomimo ofert z Australii i Angli.oczywiscie wyjazd pokrywany jest przez rzad saudyjski.koniec plusow studiow w Polsce muhammad kwituje stwierdzeniem "no i te polki".. :) pozdrawiam bintun
Umm Latifo, zanim się wproszę z prośbą chciałabym podziękować ci za pracę jaką wkładasz w prowadzenie bloga. Spędziłam nad nim już wiele godzin i
niejedną noc, zaglądając na niego od dłuższego czasu i zawsze z radością witałam kolejne notki twojego autorstwa.
Zauważyłam, że kilka razy już pisałaś o edukacji oraz o uniwersytetach w Arabii Saudyjskiej. Czy nie byłoby niezręcznością poprosić o parę słów dodatkowych na temat... bibliotek? :) Wiem, że to dziwne pytanie, ale takie skrzywienie zawodowe i również pozazawodowa fascynacja. Znam twoją notkę
http://arabiasaudyjska.blogspot.com/2009/02/czy-sa-w-arabii-ksieganie-ksiazki.html ale tak się zastanawiam, jak biblioteki wyglądają w praktyce?
Czy gromadzone są wszystkie książki, czy priorytetowo są traktowane np. publikacje religijne, edukacyjne. Czy pracują w nich kobiety lub czy kobiety mogą także z nich korzystać swobodnie? Z góry dziękuję za każdy strzępek informacji.
Z pozdrowieniami. Małgosia K.
PS Przepraszam, za anonimowy komentarz, ale oczywiście hasła logowania i loginy znikają w najmniej sprzyjających momentach. :(
Pani Małgosiu, dziękuję za podziękowania ;-D. Ogromnie mi miło, że blog się na coś przydaje ;). Odnośnie anonimów - wiem, że nie każdy ma konto (id) na google, chodzi tylko o to by podpisywano się pod komentarzem - tak jak uczyniła to Pani. Odnośnie pytania, podpytam siostrę męża - ona z bibliotek lokalnych korzystała, a odpowiedź umieszczę we wpisie o którym Pani wspomina. Pozdrawiam serdecznie!
@ Bintun: Ogromne podziękowania za info!
Prześlij komentarz