©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


15 czerwca 2010

wsiąść do pociągu byle jakiego...

- czy nawet samolotu, będą mogły sobie wkrótce zanucić Saudyjki. Wg Arab News w opracowaniu nowy przepis prawny pozwalający kobietom podróżować za granicę bez oficjalnej zgody mahrama - jej opiekuna. Saudyjki będą mogły również przekraczać granicę krajów Zatoki na podstawie dowodu (nie muszą legitymować się paszportem).


Ciekawy artykuł, Dżafara al-Szajiba, Women’s rights gain focus in the Kingdom

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja to byłabym chętna usłyszeeć, że będą mogły sobie nucić siedząc za kółkiem ;) Kiedy taką informację nam przekażesz droga Umm Latifo? :) Czy masz polskie prawo jazdy i czy nie tęsknisz za swobodą, jaką daje samochód? Wsiadam, jadę po zakupy, do kosmetyczki, na basen, dzieci tu czy tam odwożę?
Czy opłaty za taksówki, czy prywatnych kierowców są w Arabii odczuwalne? Czy bywa tak, że aby oszczędzić żona czeka, aż mąż wróći z pracy i pojadą na zakupy?

Pozdrawiam całą rodzinkę :)

Nadia

Anonimowy pisze...

Brawo ! Wielki krok do przodu dla kobiet w Arabii. Jeszcze tylko pozwolić im prowadzić :) Trzeba być dobrej myśli.

zakochana. pisze...

Nareszcie! :) Jeszcze trochę i może same staną się 'Panem i władcą' i będę mogły prowadzić auto ;)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm