©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


1 maja 2011

ślub Wiliama i Kate a saudyjskie media

W związku z pytaniami odnośnie ślubu: nie orientuję się, czy saudyjskie media (stacje państwowe - KSA1 i KSA2 relacjonowały to wydarzenie), ci Saudyjczycy, którzy posiadają anteny satelitarne mogli oglądać relację w stacjach międzynarodowych i komercyjnych. Z doniesień lokalnych mediów wynika, iż Saudyjczycy po piątkowej modlitwie dżummah przykleili się do szklanych ekranów i trudno ich było od nich odciągnąć...

http://arabnews.com/lifestyle/offbeat/article377570.ece
http://arabnews.com/opinion/letters/article378388.ece
http://arabnews.com/lifestyle/offbeat/article378439.ece
http://www.saudigazette.com.sa/index.cfm?method=home.regcon&contentID=2011042499062
http://www.saudigazette.com.sa/index.cfm?method=home.regcon&contentID=2011042499062

Co do zaproszonych gości:
http://www.saudigazette.com.sa/index.cfm?method=home.regcon&contentID=2011042499062

W uroczystościach wziął udział saudyjski książe al-Waled bin Talal z żoną (obecni w Westminster Abbey), donosi o tym FORBES i publikuje zdjęcie książęcej pary.

A tutaj zdjęcie saudyjskiego księcia Mohameda bin Nawafa bin Abdulaziza (Ambasador Arabii w UK i Irlandii) (obok niego nie jego żona, lecz księżnicza Maroka, Lalla Salma), jak opuszcza Westminster Abbey. Zdjęcie prawa Reutersa, a umieszcza je: DAYLIFE

Saudyjska gazeta Riyadh News również publikuje zdjęcia ze ślubu:


ujrzymy na nich przedstawicieli państw muzułmańskich, w tym - możliwe, że i Arabii Saudyjskiej, uczestniczących w uroczystościach (w tym wydaje mi się, że również obecnych właśnie w katedrze). Co do pytania, czy muzułmanin może uczestniczyć w uroczystości zaślubin w kościele (czy świątyni wyznawców innej religii), uczeni w islamie się różnią poglądami, aczkolwiek wielu dopuszcza uczestnictwo w uroczystości, pod warunkiem, iż nie odmawia się - co jasne modlitw oraz nie odprawia aktów czci charakterystycznych dla wyznawców innych religii.

I komentarz jednej z Saudyjek: "Cały świat cieszył się królewskim weselem, i tego samego dnia, zapomnieliśmy o wszystkich troskach radując się szczęściem królewskiej pary. Wspaniale było ogladać bajeczne sceny, niczym z filmu Disneya. Dowodzi to jednego: w centrum szaleństwa i zła na całym świecie, my, wszyscy ludzie pragniemy czuć się szczęśliwi i cieszyć się szczęściem innych".

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Umm Latifo bardzo Ci dziękuje za podanie tych linków!Pozdrawiam Aga

Anonimowy pisze...

A tu link do oficialnej strony royal wedding z list gosci, stan na 23 kwiecien....ksiecia Waleeda na niej nie ma... No ale ta lista nie jest ani pelna ani aktualna:
http://www.officialroyalwedding2011.org/blog/2011/April/23/Selected-Guest-List-for-the-Wedding-Service-at-Westminster-Abbey
Moj wczesniejszy komentarz ze ksiaze nie uczestniczyl w cermeonii w kosciele dotyczyl innego ksiecia ktory pojechal w zastepstwie krola - jego imie jest na tej liscie.
Jest powszechnie wiadome ze Waleed nie pelni zadnych funkcji rzadowych wiec nie mogl reprezentowac krola KSA na tym slubie, musial byc wiec prywatnie?!
Anyway, ciezko powiedziec jak bylo naprawde, najwazniejsze ze slub sie udal :)) Ania

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Ago: Proszę bardzo. Pozdrawiam również!

Anonimowy pisze...

PS na zdjeciach z alriyad news ktore zamiescila Umm Latifa widac Arabow owszem ale to nie moga byc Saudyjczycy tylko Emirati lub Qatari... Widac to po ubraniu tzn. nakryciu glowy - prosze porownac z tym co Waleed ma na glowie na zdjeciu z forbsa ;)) Ania

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

@ Aniu Droga: Saudyjczycy bardzo często podczas uroczystości nosza białe chusty, a większość Arabów z z Zatoki (w tym i z Arabii) brązowe abaje (dla panów) narzucane na białe thoby. Toteż nie negowałabym zdecydowanie tego, że nie są to Saudyjczycy. Nie znam każdego reprezentanta rodziny królewskiej z twarzy, toteż bezpieczniej zaznaczyć, mogą choć nie muszą ;).

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

@ Ania: Wkleiłam nowy link - do zdjęcia saudyjskiego księcia Mohammeda bin Nawafa bin Abdlaziza - ponoć Reutersa fotograf pstryknął je, je kiedy ów z małżonką opuszczał katedrę. Na głowie biała chusta ;).

Anonimowy pisze...

ok, Umm Latifa ma racje! sorry for confusion :)) Ania

Anonimowy pisze...

no dobra, ale jeszcze jeden komentarz - na tym nowym zdjeciu z daily, podobno reutersa, http://www.daylife.com/photo/03pU8krdfLcRP?__site=daylife&q=Saudi+Arabi, ta rudowlosa kobieta to nie moze byc zona ambasadora saudyjskiego, poniewaz jest to krolowa maroka - naturalnie zona krola maroka?! No chyba ze ta krolowa ma siostre blizniaczke?! ;) No i jak tu wierzyc co prasa wypisuje... Ania

zuzamoll pisze...

...tak, tez sobie pomyslam, ze cos sie nie zgadza na tym zdjeciu, bo chyba saudyjska ksieznicza nie mogla by wystapic publicznie bez nakrytej glowy ?????
...chyba, ze znow czegos nie rozumiem i nie doczytalam :)

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Aniu, nie mam pojęcia ;)! Prasie wierzyć absolutnie nie można! :)

Re okryta głowa, to ZuzoMoll, prawa arabii saudyjskiej nie obowiązują poza Arabią Saudyjską. Mimo to, sama Królowa Anglii, nigdy bez okrycia głowy się nie pojawia w miejscach publicznych, a chyba do etykiety "dworskiej" należy włożenie choć symbolicznego "kapelusika" na wszelkich ważnych imprezach.

Anonimowy pisze...

Tak, na zdjęciu obok saudyjskiego księcia jest rudowłosa królowa Maroka Salma.
Kasia

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm