©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


30 stycznia 2008

POLONIA

Polonia w Arabii jest stosunkowo nieliczna oraz zróżnicowana. Polacy przyjeżdżają do Arabii głównie w celach zarobkowych, mężczyźni i kobiety. Jest grupa Polek, żon obcokrajowców, którzy przyjechali tu do pracy. Jest kilka Polek, żon Saudyjczyków. Polacy do Arabii mogą wjechać tylko na podstawie wizy. Arabia nie wydaje wiz turystycznych, wizy dostępne: business visa, working visa, visit visa (dla członków rodziny), hajj lub umrah (pielgrzymki do Mekki) visa. Można również starać się o 'transit visa', aczkolwiek należy uzyskać ją w Ambasadzie Saudyjskiej w kraju naszego pochodzenia. Polska ambasada działa dość prężnie. Dzięki pracy obecnego Ambasadora, p. Adama Kułacha, stosunki polityczno-gospodarcze między Polską a Arabią nabrały kolorów. Głośna operacja (03.01.2005) rozdzielenia bliźniaczek, Darii i Olgi Kołacz, zbliżyła oba kraje. O operacji czytaj. Arabię odwiedzili min. Lech Wałęsa (marzec 2005), Aleksander Kwaśniewski (marzec 2004), obecny marszałek senatu Bogdan Borusewicz (kwiecień 2008). Krajowa Izba Gospodarcza zorganizowała w 2006 oraz 2008 roku wizytę przedstawicieli polskiego biznesu.
Ambasada w Rijadzie organizuje spotkania dla Polonii.
Ambasada RP w Arabii Saudyjskiej:
Abdullah Bin Jafar Street, Villa no. 20
Al-Woorood District
P.O. Box 94016
Riyadh 11693
Tel: (+966) (1) 4549274; 4509999
Email
Ambasada Królestwa Arabii Saudyjskiej w W-wie

1 komentarz:

BB pisze...

Do Arabii Saudyjskiej warto jest wybrać się nie tylko na narty, ale także i do pracy. Życie w Arabii Saudyjskiej, jednym z najbogatszych państw świata może sprawić wiele przyjemności. Polonia w Arabii Saudyjskiej służy pomocą.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm