©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


25 sierpnia 2012

apel Saudyjczyka do władz - edukacja to podstawa

Ponieważ jesteśmy na etapie szukania szkoły dla Latify - ciekawy filmik o edukacji w Arabii - apel Saudyjczyka do władz.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

ciekawy przekaz,dobrze gdyby coś się w tym kierunku zmieniało na lepsze.

Zuza

Anonimowy pisze...

A tu znalazłam ciekawy filmik, konwersację, odważnej kobiety:)To tak trochę zbaczając z tematu szkół.http://www.youtube.com/watch?v=fR-BdMeAvzE&feature=related

Anonimowy pisze...

Witam,
film daje dużo do myślenia.
Naprawdę aż tak źle z tą edukacją??
jeśli tak to życzę naprawdę dobrego wyboru dla Latify.

kiedyś czytałam o przemocy w szkołach saudyjskich...


a mam takie pytanie, czy przez zwykłe przedmioty, typu biologia, geografia, przewija się religia?
chodzi mi o stworzenie człowieka, powstanie ziemi itp ;)czy wspominają o teorii Darwina?

pozdrawiam serdecznie,
Gosia.

Gosia.

Anonimowy pisze...

Chciałabym się dowiedzieć na czym polega problem ze szkołami w KSA?

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Odważne słowa młodej Saudyjki. Żałuję, że program jest edytowany i nie możemy obejrzeć go w całości.

Anonimowy pisze...

Przesyłam jeszcze jeden film, który wzbudził we mnie podziw, za odwagę i walkę o swoje prawa!

http://www.youtube.com/watch?v=LWvcjS1sJPk&playnext=1&list=PL5BB5AA862EA034D7&feature=results_main

Anonimowy pisze...

Witam

Śledze twój blog dopiero od niedawna, ale przyznam że naprawdę jest interesujący i z niecierpliwością czekam na kolejny twój wpis.

Chciałam jednak zapytać o nauczanie. Wiadomo, że w Arabii są pewne standarty i musi być to zgodne z Koranem. Chciałabym jednak wiedzieć co wpływa że jest ta duża różnica pomiędzy wyższą edukacją i podstawową i tak negatywnym nastawieniem uczniów do szkół co wynika z powyższego filmu.

Natalia

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Temat edukacji to dla mnie nowość, jutro mamy pierwszy dzień w szkole Latify, do tego okazało się - że musimy trochę nadrobić ;) zaległości - toteż czasu nie mam absolutnie, by odpowiedzieć na pytania, a i też nie na wszystkie umiem odpowiedzieć. Polecam anglojęzycznym rzucenie okiem na blog Saudi Women, z wykształcenia nauczycielka pisała swego czasu o edukacji w KSA. Na ja razie odkrywa reguły dotyczące szkół prywatnych...

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Do Pani Igi, przepraszam, lecz komentarza nie publikuję. Rozumiem, iż pewne kwestie są trudne do zrozumienia [choć zaręczam, że nie tylko panowie z brodą podatni są na oddziaływanie testosteronu]. Na stronie, którą Pani podaje, znalazłam treści, które uznaję za obraźliwe.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm