©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


9 czerwca 2008

uff, jak gorąco...

Joe Avancena; Saudi Gazette;
przekład Umm Latifa
DAMMAM – Klimat w Arabii Saudyjskiej ulega ociepleniu i przed końcem wieku, średnia temperatura w Królestwie wzrośnie o 4,2 stopnie Celsjusza, wg Faisala M. Al-Zawad, przewodniczącego sekcji Prognozy Pogody w Kierownictwie Meteorologii i Środowiska, Ministerstwa Obrony Narodowej i Lotnictwa we Wschodniej Prowincji. Obliczenia Zawada bazują na danych historycznych dot. temperatur w Arabii od 1961 roku do dnia dzisiejszego. “Obecnie średnia roczna temperatura w Arabii wynosi 25,676 stopni Celsjusza, do 2010 wzrośnie do 29,891”. “Wzrost temperatury będący wynikiem wzmożonej emisji dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych, wpłynie znacząco na gospodarkę Arabii, wzrost zapotrzebowania na energię, styl życia, produkcję i konsumpcję”, stwierdził Zawad.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm