Uważam, że jest to niezbędna konieczność i to nie małe co nie co... Ale by rzetelnie móc przedstawić realia życia w Arabii Saudyjskiej, tak często na całym świecie utożsamiane z zasadami islamu trzeba o islamie wiedzieć po prostu naprawdę - BARDZO DUŻO. Inaczej wnioski wysnuwane czy to o dniu powszednim bądź praktyce religijnej (zasadach islamu) mogą być błędne, a tym samym - napisać możemy nieprawdę... a to mija się z jakimkolwiek sensem pisania o czymkolwiek - chyba że chcemy napisać powieść fantastyczną z serii 1001 nocy ;-). Dobrze jest wiedzieć, jakie zwyczaje czy tradycje wywodzą się z islamu a jakie zachowania są wynikiem "złego zachowania" czy wychowania i tradycji. Uważam też, iż wielu dziennikarzy piszących o Arabii nie potrafi zachować złotego środka, informacje przytaczane są często przejaskrawione, udramatyzowane, a i publikowane są te najbardziej sensacyjne, nieczęsto stawiające kraj w bardzo negatywnym świetle. A dobro tu jest, tak samo jak i zło. Tak samo jak w każdym innym kraju.
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm
1 komentarz:
Myślę, że żeby ocenić jakiś kraj to wcale nie trzeba przebywać w nim. Przykładowo, jeżeli w prawie AS jest zapis o zakazie prowadzenia pojazdów przez kobiety, potwierdzony z wielu źródeł to nie mam podstaw aby temu nie wierzyć, a skoro tak jest to mogę to ocenić! Jest to złe, krzywdzi to połowę społeczeństwa AS, jest to niczym innym jak seksistowską segregacją.
Prześlij komentarz