©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


8 grudnia 2009

Manal al-Dowajan - artystka fotograf


Kolejna Saudyjka z zamiłowaniem do fotografii. Manal al-Dowajan urodziła się i wychowała w Dhahranie, we Wschodniej Prowincji Arabii Saudyjskiej. Swoje prace wystawiała w krajach ościennych, jak również Włoszech, Belgii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ma własną stronę internetową (ang.): http://www.manaldowayan.com/ na której mozna zapoznać się z jej dziełami.
zdjęcie

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

bardzo ciekawe,
i ta prezentacja innych saudyjskich artystow na stronie edgeofarabia.com rowniez:)

maks pisze...

czy ona jest muzulmanka?

baroquepawel pisze...

Dzien dobry. Do adresu strony internetowej wkradl sie blad. Poprawny adres to: http://www.manaldowayan.com/
Pozdrawiam, Pawel.

Anonimowy pisze...

Witaj,
A ja mam takie pytanie z innej beczki. Jak wiadomo w Polsce i całym chrześcijańskim świecie, właśnie trwają Święta Bożego Narodzenia i mam pytanie: Czy w mediach saudyjskich pojawiła się jakaś informacja na ten temat? Chodzi mi o to, czy muzułmanie w Arabii wiedzą, iż druga połowa świata właśnie obchodzi ważne dla nich święto? Czy są podawane jakieś szczegóły odnośnie tego? Jakieś programy dokumentalne? Wyjaśniające dajmy na to kim jest ten pan w czerwonym?
Pytam bo w Polsce na przykład, gdy zaczyna się Ramadan, to w telewizji lub w necie pojawia się, bardzo zdawkowa co prawda, ale zawsze jakaś informacja na ten temat. A jak to wygląda w Arabii? Wiem, że nie ma dekoracji, choinek, bombek i tak dalej ale czy chociaż podaje się jakąś informację? Czy wieść krąży? :-) Może napiszesz coś o tym?
....
....
I właśnie przyszedł mi do głowy drugi temat! Skąd Saudyjczycy czerpią wiedzę na temat chrześcijan? Czy na przykład w podręcznikach tłumaczy się zasady jakie rządzą światem niemuzułmańskim? Czy studenci/uczniowie mają okazję poznać w jakimś stopniu religię zachodu? Czy są wyświetlane w telewizji jakieś programy dokumentalne na ten temat? U nas raz na jakiś czas przewija się temat islamu na różnych kanałach tematycznych. Czy Saudyjczycy mają tak naprawdę okazję poznać ten inny świat? C z y c h c ą?
Może ta litania pytań zainspiruje Cie do jakiejś notki odnośnie relacji chrześcijańsko-muzułmańskich :-) ?

Anonimowy pisze...

Zdjęcia niezłe ! Dają fajne doznania estetyczne- mimo, że zwykle drażnią mnie artsystki skupione na swojej wspaniałej osobie na przykład swoim brzuchu, nodze i tak dalej.
Pozdrawiam
Marita

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm