©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


18 lutego 2010

nowy projekt na rzecz społeczeństwa

 

 
 
 

Jeden z bardzo sympatycznych nowych projektów ekipy rządzącej w Arabii - w każdej dzielnicy (przeważnie  przy meczetach - wyrasta jak grzybów po deszczu  - coraz więcej miejsc do zabawy dla maluchów, zielonych parków (w których dzieci też mogą zjechać ze zjeżdzalni), boisk do piłki nożnej, siatkówki - otoczonych jak widać na zdjęciu wysokimi siatkami (aby piłką nikogo w ferworze gry młodzież nie uszkodziła)... są też  profesjonalne bieżnie - kobietom biegać nie wypada, a i w abaji dość trudno... możemy maszerować - ale i to dobre!.
W Rijadzie jest sporo parków, w których można piknikować i odpoczywać, place zabaw to nie nowość  - aczkolwiek było ich zdecydowanie za mało (teraz starczy wszystkim) ;-). Nowością natomiast są boiska - nareszcie chłopcy mają swoje miejsca do zabawy - do tej pory biedni kopali piłkę na połaciach ziemi (kamieni moc) lub dzielnicowych drogach... Radość dla dzieci i młodzieży ogromna!

zob. też: W co się bawić; okolice Muzeum Narodowego; lato w mieście - Park Salam; pozostałe artykuliki opatrzone etykietą ROZRYWKA I REKREACJA

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Miło, że w Rijadzie będzie więcej miejsc, w których można robić coś innego niż zakupy, bo rzeczywiście w którymś momencie odniosłam wrażenie , że główną rozrywką mieszkańców jest przebywanie w centrach handlowych.
A jak wygląda taki park ? Czy są tam ławki czy nie są potrzebne, bo Arabowie wolą siadać na swoich dywanikach? Czy tam są same palmy czy aranżują jakoś przestrzeń np. fontanna, ogród francuski czy japoński ? A może jest jakiś styl arabski? Czy parki mają jakiś mieszkańców / ptaszki, zwierzątka/ Czy są miejsca, gdzie można napić się kawy czy wszystko na ewentualny piknik trzeba zabrać ze sobą? Od parków, wolę zwykłe lasy i góry, ale wiem , że jak się ma małe dzieci to taki park jest po prostu bezcenny.
P.S Swoją drogą Arabia może być dumna z takiego wspaniałego rzecznika , powiem więcej ambasadora on line / dla niedomyślnych i nawiedzonych anonimów z poprzedniego postu- mam oczywiście na myśli Panią Umm Latifę/
Serdeczne Pozdrowienia
Marita

Umm Latifa (czyli Mama Latify) pisze...

Pani Marito, myślę, że spędzanie wolnego czasu w centrach handlowych nadal pozostanie rozrywką większości mieszkańców Rijadu ;) - zwłaszcza latem, kiedy w upały człek ucieka do klimatyzowanych wnętrz ;). Tym nie mniej, opcji jest więcej - zwłaszcza dla młodzieńców i dzieci. A do lektury odpowiedzi na Pani pytanie - zapraszam tu:
http://arabiasaudyjska.blogspot.com/2010/02/jak-wygladaja-rijadzkie-parki.html
Serdeczne pozdrowienia i podziękowania za życzenia (tamte "na przekór wszystkiemu" ;). Ja bez okazji - odżyczam - jak najmniej wiatru w oczy.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm