©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


21 lutego 2010

nowe prawo saudyjskie dot. zawierania małżeństw

"Powiadomiono mnie o nowym prawie saudyjskim w którym napisano, że tylko rodzina królewska może brać za żony kobiety pochodzace np. z Europy- czy to prawda?"
Nie jest to prawda. Prawdą jest, iż nowe przepisy dotyczące małżeństw z cudzoziemkami (cudzoziemcami) są opracowywane (>WIĘCEJ), aczkolwiek nadal nie jest jasne, jakie zmiany zostaną wprowadzone ze względu na sprzeczne informacje ukazujace się na ten temat w saudyjskich mediach. Tym nie mniej dla członków rodziny królewskiej formalności dotyczące zawarierania małżeństw z obcokrajowcami nie są aż tak restrykcyjne jak dla przeciętnego Saudyjczyka. Zezwolenia wydawane są przez Ministerstwo Spraw  Wewnętrznych, którego głową jest obecnie Książe Naif bin Abdul-Aziz.

Zainteresowanych tematem odsyłam do lektury wszystkich artykułów opatrzonych etykietą Małżeństwo, polecam też zajrzeć do komentarzy.  

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm