©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


29 grudnia 2010

modlitwa

zdjęcie przeniesone zostało tutaj: 

Na zdjęciu widzicie Państwo rodzinę saudyjską odmawiającą modlitwę - starszy mężczyzna (zapewne dziadek) jest imamem - prowadzącym modlitwę, za nim w rzędzie ustawieni są - dziewczynka, chłopiec i mężczyzna - domyślam się, że to ich tata.
Przed imamem widać ustawiony na ziemi przedmiot - to tzw. sutra - przeszkoda. Przestrzeń między nią a imamem zarezerwowana jest na wybicie pokłonu, i nie należy tamtędy - tzn. między sutra a odmawiającym modlitwę przechodzić.  
Kiedy w pobliżu nie ma meczetu, modlitwy w Arabii odmawia się w ten sposób. 
Do rzędu za imamem, często dołaczają inni ludzie. 

2 komentarze:

NurHude pisze...

MashAllah piekny widok...:)

Anonimowy pisze...

mashalla

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm