©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


3 lutego 2008

bezpieczeństwo

Arabia jest jednym z bardziej bezpiecznych krajów na świecie, co jednak nie oznacza, iż nie mają tu miejsca różnego rodzaju przestępstwa. Surowe kary nie zawsze odstraszają złoczyńców. Niedawno (kwiecień 2008) wg doniesień Saudi Gazette, dwaj saudyjscy żołnierze dopuścili się gwałtu na cudzoziemce, za co zostali skazani na karę śmierci. Odrębną kwesti jest problem terroryzmu. Jego ofiarami padają nie tylko cudzoziemcy, lecz również sami Saudyjczycy i muzułmanie. Rząd saudyjski wzmógł działania w walce z terroryzmem i odnosi na tym polu duże sukcesy. Cudzoziemcy powinni wykazywać szczególną ostrożność w trosce o swoje bezpieczeństwo. Z tego m.in. względu zaleca się powiadamianie ambasady o miejscu pobytu w Arabii Saudyjskiej. Strzeżonego, Pan Bóg strzeże.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Według danych z 2007 roku Wskaźnik Rozwoju Społecznego w Arabii Saudyjskiej sytuuje to państwo na 59 pozycji. Polska jest na 41 a prowadzi Norwegi. W Arabii Saudyjskiej ludziom żyje się zatem gorzej niż w Polsce (wskaźnik to przewidywany czas trwania życia mieszkańców, poziom nauczania, powszechność umiejętności czytania, PKB i wiele innych)...myślałem, że Arabia Saudyjska jest pod tym względem lepiej sytuowana od Polski, ale jak widać pomyliłem się. Piasek i zamki ze złota to zapewne czubek góry a pod nią biedniejszy lud.
Imigranci z Polski żyjący w Arabii Saudyjskiej, żyją zatem wśród ludzi uboższych niż miałoby to miejsce w Polsce (na rok 2007).

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm