©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


12 lutego 2008

los cudzoziemca przyłapanego na przestępstwie

Cudzoziemiec przyłapany na wykroczeniu czy przestępstwie może zostać ukarany (kara w zależności od stopnia przewinienia) lub/i deportowany z Arabii z zakazem dożytwoniego do niej wjazdu. Co więcej, wg ostatnich przepisów jeśli cudzoziemiec zostanie uznany winnym jakiegokolwiek przestępstwa, cała jego rodzina zostanie deportowana. Przepis ten wprowadzono w życie, i kilka rodzin w Mekkce zawrócono do krajów pochodzenia/ojczystych. (za Saudi Gazette) Karę w Arabii wymierza się po przyznaniu się oskarżonego do winy lub po jej udowodnieniu (świadkowie, dowody). Na udowodnienie winy oczekuje się w więzieniu. Do więzienia można też trafić za spowodowanie wypadku samochodowego (nawet jeśli nie ma ofiar), jeśli nie dojdzie się do porozumienia z poszkodowanym na miejscu wypadku. Pobyt w więzieniu ma zagwarantować uiszczenie odszkodowania na rzecz poszkodowanego.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm