©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


15 marca 2009

al-Dżanadrija - coroczny festiwal kulturalny

w okolicach Rijadu. Odbywa się w specjalnie wybudowanej wiosce, na której terenie wybudowano domy charakterystyczne dla różnych regionów Arabii. Festiwal trwa około 2 tygodni, zawsze otwierany z wielką pompą dla VIPów. Dla kobiet przeznaczonych jest kilka dni. W tym roku wg doniesień prasy organizatorzy zdecydowali się również otworzyć wroga Dżanadriji (nazwa festiwalu jak i samej wioski) dla rodzin (mężczyzn + spokrewnionych z nimi kobiet), co jest ogromnym krokiem naprzód, albowiem do tej pory kobiety i mężczyźni odwiedzali festiwal odzielnie (w określone dni). Dżanadrija prezentować ma dorobek kulturalny Arabii i Saudyjczyków, można pozachwycać się architekturą, zakupić ludowe rękodzieła, słodycze, zioła, spróbować saudyjskiej kuchni z rożnych zakątków Arabii, zajrzeć na różnorodne wystawy i ekspozycje. (książki, obrazy, zdjęcia, osiągnięcia Arabii w różnych dziedzinach). W tym roku, dla kobiet ma (miała?) być wystawiana operetka. Mi udało się wpaść na festiwal dwa razy, raz z teściową i siostą męża , drugi z grupą kursantek arabskiego (wycieczkę zorganizował nam Uniwersytet Króla Sauda) (jeszcze za czasów bezdzietnych)... Niestety, godziny odwiedzin rodzin (10-17.30) są mało przyjazne rodzinom, których panowie pracują... O Dżenadrija więcej: All roads lead to Al-Janadriya Village Women’s events start at Al-Janadriya zdjęcia: Saudi Press Agency z zeszłorocznego festiwalu (proszę klikać na górze na wyraz prawy lub lewy - arabskie słowa التالي oraz السابق aby obejrzeć wszystkie zdjęcia)

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm