©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


25 marca 2009

sympatyczny filmik o Arabii Saudyjskiej

6 komentarzy:

Daniel pisze...

Super filmik. Kwintesencja saudyjskiej kultury. Dziękuję za umieszczenie

A. pisze...

Filmik daje ochote zeby tam jechac :)
ehh...

Małgorzata pisze...

Chociaż nienawidzę gorąca, mam nadzieję, że kiedyś odwiedzę ten wspaniały osnuty tajemnicą kraj...:)
Mam do Ciebie Umm Latifo (nie wiem czy tak Twój pseudonim można odmieniać;) wielką prośbę. Wiem, że już kiedyś prosiłam, aby umieścić co nieco o kulturze Arabii Saudyjskiej, no i widzę, że prośba nie została bez odzewu. Dziękuję! A czy mogłabym prosić o informacje na temat arabskiej popkultury? Czyli: co się ogląda w kinach, czy są wyświetlane filmy zachodnie, czy są one może cenzurowane, czy takie imprezy jak gala oscarowa są szumnie komentowane albo raczej się je w mediach pomija? Jakiej muzyki popularnej się słucha? Czyli po prostu jak się miewa arabska popkultura, co czerpie z zachodu, co w niej jest rodzimego. Pozdrawiam!

umm Latifa pisze...

Odmieniać można :-) Umm Latifa to po prostu Mama Latify, tzw. kunja, zwrot grzecznosciowy, ktorego uzywa sie w krajach arabskich (zamiast pan, pani ;). O kunji pisalam na blogu (zob. jak masz dziewczynko na imie). Na pytanie postaram się (khm, khm ;) odpowiedzieć na blogu. I proszę mi przypominać, jeśli o czymś zapomnę. Choć ze mnie "kobieta domowa" (jak to pięknie z angielskiego na polski przełumaczył mój mąż), to natłok obowiązków jest i trudno mi o wszystkim pamiętać ;-).

Sofija pisze...

Umm Latifo Ja poprostu jestem uzależniona od Twojego bloga długo czytałam inny jeden z tych który jest polecany ale ten naprawdę dostarcza niesamowitych wrażeń i zaspokaja niewiedzę w wielu dziedzinach odnosnie życia muzułmanki ...

Umm Latifa in Saudi Kingdom pisze...

@ Sofija: Miło wiedzieć :).

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm