©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


14 marca 2009

koszmarna burza piaskowa

zawładnęła Rijadem trzy dni temu. Około południa nagle pociemniało, więc nauczona doświadczeniem, rzuciłam się by zamknąć okna oraz zakryć szczeliny, przez które mógłby wcisnąć się kurz. I potem się zaczęło, wichura, piach. "Pomarańczowa rewolucja"... Nie śmiałam wysunąć nosa poza drzwi, więc dla tych Państwa, którzy chcą zobaczyć, jak to wyglądało, polecam: WORST EVER SANDSTORM.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

dzieki ..Bogu ze pojawialas sie na blogu ... bo juz taka cisza byla ze martwilam sie o was ... A film obejrzalam i to jeszcze gorzej jak burza sniegowa ... KOSZMAR... juz czuje ten wszedzie wdzierajacy sie piach ... nie cierpie tego, pozdrawiam ... bama

Małgorzata pisze...

To wygląda jak jakiś totalny kataklizm. Co się robi, kiedy np. trzeba iść do pracy czy do szkoły, a taka burza szaleje? Albo kiedy burza dopadnie kogoś, kiedy on jest poza domem?

Anonimowy pisze...

Salam aleikum!
Ojjj skad ja to znam, burze piaskowe hmmm... tu w Kuwejcie tez nie jedna burza sie pojawila:)
A ze niestety wszytskich szczelin w domu nie zamykam to i ten piach do domu sie dostaje, a potem trzeba to sprzatac, nic przyjemnego,

P.S Umm Latifa dziekuje,ze odpisalas na mego emaila,
Mariam

Hanan pisze...

masakra po prostu.... ja bym zemdlala z wrazenia!!!

umm Latifa pisze...

Do Małgorzaty: Myślę, że najgorszy jest pierwszy podmuch, mój mąż wychodził z domu na modlitwę do meczetu (w południe, po południu - kiedy największa nawałnica), i go nie porwało, ale: pojechał samochodem (aby nie wdychać kurzu) i mówił, że nie widział domów po drugiej stronie ulicy... Ludzie zasłaniają się jak mogą (maski chirurgiczne, specjalne osłony na twarze, Arabowie zasłaniają twarze chustami (szimagh)) i jakoś życie się toczy... ;)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm