©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


23 maja 2009

HURA! ośmioletnia panna młoda rozwiedziona!

Według Caryle Murphy, amerykańskiej korespondentki Global Post w Rijadzie: zarządcy prowincji Al-Qassim, Księcia Faisala bin Bandara, 47-letni pan "młody" udzielił rozwodu ośmiolatce, jak również zgodził się nie domagać kwoty 8 tys. USD, które wypłacił "jej" w ramach wiana. Nagłośnienie sprawy w prasie, potępienie ze strony społeczeństwa saudyjskiego, i jak widać - wpływ zarządcy - wymusiło happy end! Więcej na ten temat pisałam w artykule Ośmioletnia Panna Młoda.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Dzieki Bogu tak to sie skonczylo,bardzo mila wiadomosc,jazaak allahu kheir
i.

Iman pisze...

Brawo! Alhamdulillah!

Riccoss pisze...

Przypadkiem tu trafiłam i od wczoraj czytam Twojego bloga. Tematy sa super, nie jestem muzułmanką ale interesuję się islamem. Lubię poznawać inne kultury i relgie :) Czekam na kolejne wpisy.

umm Latifa pisze...

Witam Riccoss! miło mi poznać nową Czytelniczkę. Mam nadzieję, że blog przybliży tak trudną do poznania i zrozumienia Arabię. Pozdrawiam ciepło. I jeśli są pytania, dobrze widziane :)

maga-mara pisze...

Cieszy mnie ten happy end niezmiernie. Pozdrawiam serdecznie :)

Anonimowy pisze...

Alhamduillahi!
Wspaniale czytać, że z potępieniem społeczeństwa saudyjskiego. W polskim wydaniu tak mało jest informacji o różnorodnosci tego kraju, w tym społecznej. Wszystko tylko przedstane jako monolit hołdujący islamowi w dziwnej czasem wersji.
Siostro, dziękuję za bloga. W końcu coś normalnego o KSA.

Riccoss pisze...

Narazie zgłębiam wiedzę która jest już na blogu :), ale jeśli będę miała jakieś napewno zapytam.Pzdr.

rudzin pisze...

Nie rozumiem skąd ten zachwyt? W normalnym kraju do takiej sytuacji nigdy by nie doszło, więc i sprawy by nie było. Wyrok nie mógł być inny , przecież pedofilia to zło!!!

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm