©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


16 czerwca 2012

BREAKING NEWS: Książe Naif nie żyjeW dniu dzisiejszym Saudyjczyków zelekryzowała wiadomość o nagłej śmierci księcia Naifa bin Abdulaziza al-Sauda [76 l.], następcy tronu. Książe umarł poza granicami Arabii w trakcie pobytu w  jednym ze szwajcarskich szpitali. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę, w Mekce.
Król  Abdullah [l. 89], który w przeciągu dziewięciu miesięcy stracił dwóch braci [książe Sultan], musi teraz podjąć decyzję - kto następny? Prawdopodobnie będzie to książe Salman [76], Minister Obrony. 

5 komentarzy:

Beata pisze...

wow, ale strata

Anonimowy pisze...

To też znaczące osłabienie systemu bezpieczeństwa państwa. Swoją drogą system dziedziczenia nie z ojca na syna a pomiędzy braćmi rodzonymi/przyrodnimi trochę się teraz mści. Król jest w podeszłym wieku, jego bracia też. Przydałaby się jakaś zmiana pololeniowa. Jednak młodzi książęta/synowie mają tak daleką drogę do tronu, że nie warto im się przygotowywać do tych funkcji, skoro prawdopodobieństwo objęcia tronu jest nikłe. A władcę przygotowuje się do rządów latami. Czy to sie komentuje w Arabii, bo to chyba jedyny taki system przekazywania władzy królewskiej.
Ordonija

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Tak... Pewien czas temu podjęto uchwałę o 'mianowaniu' następcy - było to wówczas, gdy wicekrólem stał się książe Sultan. Czyli - wybór spomiędzy męskiej grupy rodu, a nie - "ten, kto najstarszy przejmuje automatycznie pałeczkę". Komentować oficjalnie się nie komentuje.

Anonimowy pisze...

INNA I WA INNA LILLAH ILAJHI RADZI`UN

Maria pisze...

Salman zostal.... Naïf po nim plakac nie bede

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm