©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


27 czerwca 2012

przerażajace zoo


Laylah z Finlandii, pisząca o Arabii, umieściła na swym blogu - przerażający artykuł o prywatnym "zoo"  na obrzeżach Rijadu, terenie parku rozrywkowego "Fantasy Land". 

[dość specyficzne  - w internecie pojawiły się wyrywkowe tłumaczenia artykułu Lejli, pomijające fragmenty objaśniające - w jaki sposób islam nakazuje traktować zwierzęta...]

Toteż odsyłam  do lektury pełnej, oryginalnej wersji artykułu, jednocześnie zwracając z prośbą o przyłączenie do akcji ratowania zwierząt. 

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Okropne, podobne obrazki do poogladania w Kairze w Gizie. Gigantyczny ogród zoologiczny i arboretum zarazem, zaplanowany i wykonany cudownie, ale od lat konsekwentnie i celowo zapuszczany - teren w Gizie bezcenny dla deweloperów. Przed "rewolucją" był smród i brud, a teraz smród, głód i pomór. Ja wiem, że ludzie też głodują, ale za zwierzęta zamknięte przez nas w klatkach jesteśmy podwójnie odpowiedzialni. Zaniedbane Zoo z upchniętymi w małych klatkach dla rozrywki gawiedzi zwierzętami jest ewidentnie haram. Zwierzę to boska kreacja, nie może być rozrywką i ozdóbką, ma swoje funkcje w genialnym planie stworzenia. Jestem w stannie zaakceptować ogrody, które są instytucjami działającymi na rzecz zachowania i pozyskiwania wiedzy o zwierzętach - zwłaszcza, że to my, ludzie, znacząco przyczyniamy się do wyniszczania kolejnych gatunków. Ogrody, w których zapewnia się warunki zbliżone do naturalnych, a ludzie mają możliwość obserwacji zwierząt, ale bez ich niepokojenia.

A co prawo w Arabii Saudyjskiej na trzymanie dzikich zwierząt - np dzikich kotów - w domu? Widziałam filmy z lwami trzymanymi dla rozrywki. I jaki jest status prawny takich prywatnych pseudoogrodów, kto wydaje na to zezwolenie? Ministerstwo Rolnictwa?
Wielce zasmucona Ordonija

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

:-( Oh. Ordonijo... Niestety, nie posiadam wiedzy o tym, jak kwestie trzymania zwierzaków 'dzikich' reguluje tu prawo. Chcę wierzyć, że jest to zabronione...

Anonimowy pisze...

witam,
dlaczego Muzułmanie tak słuchają zasad Koranu w sprawach kobiet? a jeśli już chodzi o inne nakazy i zakazy to już.. niestety nie.
Ta ludzka niedoskonałość.


T.

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

T: Skądże. Nie słuchają się też i tych zasad, gdyby się słuchali nie było by "kobietom źle w krajach muzułmańskich".

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm