©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


4 czerwca 2012

tama nie ta sama

Saudyjczyk kontemplujący przy rijadzkiej tamie wstrzymującej - jak widać na zdjęciu wody moc [od marca do maja doświadczaliśmy w Arabii niesamowicie ulewnych deszczy]. Wypadając na piknik Arabowie zabierają ze sobą a) piknikową matę lub kocyk; b) termos z herbatą lub kawą; c)  'coś na przekąskę". Ach, i charakterystyczne podpórki... . 


Okolice rijadzkiej tamy - kwiecień 2011

kwiecień 1012...


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Fakt taka ilość wody w Arabii i to nie będącej morzem może zaskoczyć :) Pozdrawiam stała czytelniczka i podpatrywaczka :)Iwona

Iwona z KSA pisze...

Rzeczywiście, różnica kolosalna. Ale za to dużo przyjemniejsze widoki i fajne miejsce na piknik. Ładnie tam :)
Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Mam takie pytanie. Biorąc pod uwagę, że obecnie w KSA są upały po 40 C to Umm Latifo proszę mi powiedzieć, jak Państwo wytrzymują spacerując w okolicy takiej tamy. I jak Pani wytrzymuje w czarnej abaji oraz chuście. Pytam bo w Polsce przy temperaturze ponad 30 C ma się serdecznie dość a co dopiero w czarnym stroju i dodatkowych 10 stopniach.

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Ja wychodzę tylko na chwilę za dnia ;) - z domu do środka transportu, potem do klimatyzowanego wnętrza. Spacerów s słońcu się nie uskutecznia, jeśli ktoś musi wyjść i przejść z 200 metrów ;) - da się [większe odległości pokonuje się zazwyczaj samochodem). Kwestia aklimatyzacji [przyzwyczajenia], że tak powiem ;). I "upodobań" organizmu.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm