©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


15 kwietnia 2008

sposób na...męża w domu...

Jak donosi gazeta al-Jaum miesiąc po zawarciu małżeństwa, nowopoślubiona żona rozpoczęła poszukiwania... drugiej żony dla swego męża. Według kobiety, mąż przeszedł na wcześniejszą emeryturę kilka miesięcy przed ślubem, i teraz "wałęsa się po domu, wtykając nos w moje sprawy...nie mając nic do roboty, siedzi w domu cały dzień i czepia się wszystkiego". Aby zająć męża i uwolnić się od jego gderania, kobieta uznała, że znalezienie drugiej żony będzie najlepszym rozwiązaniem.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jak moja mama mawia - "Chlop w chalupie, a wrzod na d...e to jedno". Czyli cos w tym musi byc. Czasem mysle, ze mi rowniez nie przeszkadzaloby, jakby moj Mezny mial druga zone. Pod warunkiem oczywiscie, ze mi przy tym nic by nie ubylo. Ale w naszych polskich warunkach to raczej niemozliwe. Ada.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

He, jedna z moich znajomych stwierdziła to samo ;), ale po chwili zastanowienia dodała: "Hm.. łatwo powiedzieć, ale jak to by było w praniu?"... Ciekawoska: Amerykanie wyprodukowali czas temu serial o rodzinie chrześcijańskiej, której głowa - miała "trzy żony", oczywiście wszystko w "ukryciu". Oglądaliśmy z zainteresowaniem :D.

Anonimowy pisze...

Bardzo prymitywna kobieta, nie potrafi sobie rady z mężczyzną sama dać ;-)

rudzin pisze...

Może kobieta ta powinna znaleźć sobie drugiego męża, zabrałby tego pierwszego na piwo bezalkoholowe lub mecz krykieta? Jak twierdzi Koran: "Kobieta i mężczyzna są sobie równi" - nieprawdaż?

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

Odpowiem ze wzgledu na brak czasu cytatem:

In one sense, equality between men and women is possible and reasonable because they are both human, with similar souls, brains, hearts, lungs, limbs, etc. In another sense, equality between men and women is impossible and an absurdity due to their natural differences in physical, mental, emotional and psychological qualities, inclinations and abilities. Between these two we must tread to illuminate how they are equal, and how they are complimentary.
If total equality between all members of the same gender is impossible due to natural differences in strengths and other qualities, regardless of whether the gender is masculine or feminine, then it is definitely impossible between the two genders.

Więcej: WOMEN’S EQUALITY?

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm