©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


1 kwietnia 2008

czy każdy Saudyjczyk ma wielbłądy i ropę

Wyobrażenia o Saudyjczykach koncentrują sie głównie na strojach mężczyzn i kobiet, wielbłądach, pustyni i ropie naftowej. Nie każdy Saudyjczyk ma przy domu wielbłąda :-). Wielbłądy hodują głównie Beduini (mieszkańcy pustyni), wielbłądy hodowane są też na specjalnych farmach. Jadąc austostradą przecinającą pustynię, widok wielbłąda pasącego się przy drodze nie jest niczym dziwnym. Ale nie ujrzymy tego wierzęcia na ulicy w mieście, czy mniejszym miasteczku. Chyba że w pick-upach, kiedy przewożone są na targi wielbładzie... Odnośnie ropy, wszelkie zasoby naturalne są własnością "państwa". Nawet jeśli ktoś odkryłby na swojej działce nowe złoże, "państwo" przejęłoby ją za stosowną rekompensatą.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm