©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


24 kwietnia 2009

Polska w saudyjskich mediach

Artykuł ukazał się w dzisiejszej edycji Saudi Gazette:  Poland town mayor gives shelter to 96 OFWs: Comia o tym, jak (zob. artykuł w Dzienniku Łódźkim) filipińskimi pracownikami wyrzuconymi na bruk przez właściciela firmy Okna Rąbień zaopiekował się burmistrz Aleksandrowa. W artykule w Saudi Gazette wzmiankowany jest powód "zwolnienia": strajk, który podjęli pracownicy ze względu na łamanie warunków kontraktu oraz prawa pracy, niedostateczną ilość zaopatrzenia, oraz opisane działania konsula honorowego. Dziennik Łódźki podaje więcej informacji na ten temat.

Czytamy m.in.: "Burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński zorganizował Azjatom miejsce w zimowej noclegowni. - Filipińczycy opowiadali, że byli na kontraktach w Arabii Saudyjskiej i w Rosji i nigdzie nie było im tak źle, jak u nas - mówi Lipiński. - Tym bardziej czułem, że mam obowiązek im to zrekompensować. Zapewniliśmy im zakwaterowanie i opiekę lekarza. Wielu z nich jest na skraju depresji. Wiemy o wrogim przyjęciu przez wielu polskich współpracowników - dodaje Lipiński."

3 komentarze:

Radek pisze...

A tłumaczenie?

umm Latifa pisze...

A kombajnem nie jestem....

Anonimowy pisze...

brawo ,bron sie ... z humorem ....bama

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm