©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


9 grudnia 2008

święto Ofiary, 'id al-adha

Wszystkim siostrom i braciom w islamie z okazji świąt Ofiary, 'id al-adha serdecznie życzenia wielu błogoławieństw od Allaha (Jedynego Boga).
My od wczoraj świętujemy (przygotowania domu i jedzenia od przedwczoraj ;-)) i dopiero dzisiejszego ranka udało mi się na sekunde dorwać do komputera - zaraz zabieramy dzieci do parku, bo słońce świeci pięknie, wieje wiaterek i szkoda dnia. Postaram się o samym święcie napisać więcej wieczorem. Odnośnie potraw, nie ma tradycji przygotowywania jakiś specjalnych dań z tej okazji, ja wczoraj teściową uraczyłam grecką musaką z sałatą, saudyjską kawą, niezawodną argentyńską szarlotką i nowojorskim sernikiem z białą czekoladą (plus tofi ze słodzonego mleka skondensowanego... ps. mam kilka zaległych tematów obiecanych, o wszystkich pamiętam, ale proszę o cierpliwość (po świętach, po świętach).

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Eid mubarak:) do wszystkich siostr na tym blogu! Mariam Q8
My z mezem tu w Kuwejcie swiat za bardzo nie odczuwamy;( a to dlatego, ze ani ja ani maz niema w Kuwejcie bliskiej rodziny, wiec mamy tylko siebie nawzajem.. Poszlismy wiec wieczorm na spacer po plazy:) pozdrawiam

Maria pisze...

eid mubarak
szarlotka rzeczywiscie pycha jak sernik tez taki dobry to prosze o przepis :)

Anonimowy pisze...

Takie jedno pytanie? Czy istnieje mozliwość abyś zamieściła na swoim blogu Koran w postaci mp3 ale czytany bardzo wolno i wyraźnie, niestety na stronach gdzie znajdują sie inne pliki mp3 czasami bardzo trudno zrozumiec lub usłyszeć - dosłyszeć co dokładnie jest mówione melodeklamowane. Pomyśl o tym będę dozgonnie wdzięczny.

umm Latifa pisze...

Przykro mi, ale to nie jest mozliwe - wzgledy techniczne, poza tym jest w necie masa roznych stron oferujacych opcje recytacji Koranu. O tym wiecej napisze na blogu MUZULMANKI (link w kolumnie bloga po prawej stronie ekranu). Prosze tez o ewent. zadawanie pytan dot islamu temze (na blogu Muzulmanki) - piszemy na nim z siostrami rozsianymi po calym swiecie o islamie li i jedynie.

umm Latifa pisze...

Przepraszam, że z takim poślizgiem. Przepis na sernik:
http://allrecipes.com/Recipe/New-York-Cheesecake-III/Detail.aspx
Pozdrawiam

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm