©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


23 sierpnia 2009

pierwszy dzień postu

nie był łatwy... upały nawet memu mężowi dają się w kość - przerywając post rzucił się na dzban wody i wypił duszkiem. Teraz jest 2 nad ranem, mąż robi zakupy, a ja przymierzam do gotowania (zob. >rytm dnia w Arabii Saudyjskiej) Czasu na pisanie niewiele (wpadłam tu na chwilkę, przeznaczoną na wyszukanie przepisu...) - pamiętam o pytaniu dot. emerytury - muszę się w tym temacie podszkolić. Odpowiedź się pojawi, ale nie potrafię powiedzieć kiedy.

Wszystkim muzułmanom poszczącym w tym tak trudnym pogodowo okresie
- życzenia jak najmniej trudów, przyjęcia postu, modlitw i próśb przez Allaha.
Ramadan Mubarak (szczęśliwego ramadanu).


Z braku czasu na podsumowania czy tłumaczenia - odsyłam anglojęzycznych do lektury:

6 komentarzy:

Asia pisze...

Trzymam mocno kciuki i życzę wytrwałości!

caraboska pisze...

Kiedy mamy tak malo czasu, zeby sie odzywiac w danym dniu, a tym bardziej kiedy jest upal, to wymusza na nas pewna odpowiedzialnosc za to co jemy. Nie mozemy jesc byle jak i oczekiwac, ze nie bedzie zadnych konsekwencji. To jest takie przypomnienie, ze odpowiadamy przed Bogiem za to, jak dbamy o cialo, jakie nam dal, i nie tylko za to - za kazde nasze zachowanie. Zarowno post, jak i jedzenie wtedy staje sie wtedy czynnoscia swieta, bedaca aktem kultu dla Boga... Ramadan Kariim zycze Wam wszystkim.

umm Latifa pisze...

Asiu, dziękuję serdecznie!

Caroboska - bardzo mądre. Dziękuję również.

Anonimowy pisze...

Anka:
Umm Latifa - napisz kiedyś jaki macie rytm dnia w Arabii, bo czytam, że o 2 mąz robi zakupy, a Ty gotujesz - po prostu jestem ciekawa jaki jest rytm zycia w AS - kiedy się spi, je, pracuje... A modlitwy? Czy nocna przerywa spanie? np. trzeba się zerwać i pójść do meczetu w środku nocy?
Pozdrawiam

Jolanta pisze...

Wstyd mi, ale nie wiem, co w takiej sytuacji napisać. Czego się życzy muzułmanom z okazji Ramadanu.

Życzę więc owocnego przeżycia tego czasu. Zdrowia i wytrwałości.

Pozdrawiam

Sofija pisze...

Ja tez Jestem ciekawa jak wygląda taki przeciętny dzień Twój Latifo w Arabii....wiem o modlitwach i wiem o dzieciatkach ale co pozatym .....?

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm