©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


3 czerwca 2009

na suchy chleb, ubrania i makulaturę
przeznaczone są w Arabii specjalne kontenery. Znaleźć je można zazwyczaj w pobliżu meczetów. Takie niebieskie beczki (tutaj obok meczetu w Rijadzie) przeznaczone są na suchy chleb.


4 komentarze:

Mama Ammara pisze...

Saudyjczycy to mądrzy ludzie masha'Allah! W Jordanii zupełnie nie wiadomo co robić z chlebem, który się już nie nadaje do jedzenia (zeschnięty albo małe kawałki placków spożywanych przez gości, zwykle "pobrudzone" jakimiś jedzeniem) - czasami jeździ pick-up, który zbiera suchy chleb (dla zwierząt), ale trzeba mieć dużo szczęścia, żeby na niego trafić, zwykle chleb zdąży zzielenieć i nawet dla zwierzątek już się nie nadaje. Buuu. Nie cierpie marnować jedzenia!

Iman pisze...

Hehe, ja mam podobny problem. Ostatnio zaczelam suchy chleb zamieniac w tarta bulke, czesc zostawiam dla siebie, czesc oddaje kolezankom, w ten sposob nie musza kupowac ani one ani ja. Pytanie tylko, czy w Jordanii do czegos tej tartej bulki bedziesz mogla uzyc, hehe ;) Pozdrawiam obie Mamy - Latify i Ammara :D

Mama Ammara pisze...

No wlasnie nie ma do czego uzywac bulki tartej w Jordanii .... no chyba ze zaczne robic panierowane kotlety :D, w co watpie ;-). Usciski!

rudzin pisze...

Tak, sprawa godna pochwały. W krajach zachodnich od dawna, jak wiemy, są jeszcze pojemniki na szkło, plastik, przeterminowane lekarstwa itd. Może w tym względzie kiedyś i KSA "dogoni" zachód!

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm