©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


14 lipca 2010

forteca Al-Musmak


- jedna z rijadzkich atrakcji turystycznych - wybudowana za panowania rodu Raszidów (pod koniec XIX w.), przejęta przez siły króla Abdul-Aziza w 1902 r.  Dawna siedziba zarządcy Rijadu, zadziwia, niektórych wręcz rozczarowuje swą prostotą. Wybudowana z gliny i drewna, odrestaurowana i przekształcona w muzeum, którego otwarcia dokonano w 1995 r.8 komentarzy:

ana z maroka pisze...

Prostota fortecy dla mnie jest właśnie sednem jej piękna. Przywidzi mi na myśl saharyjskie krańce Maroka, tam gdzie kształy i wzory stają się prostsze, lub też jeszcze dalej na południe w stronę Mali..
Czy mogą ją zwiedzać nie muzułmanie?

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Ależ oczywiście, że mogą!

Iman pisze...

Dokladnie to samo wrazenie co Ana! Patrzac na wnetrza, rowniez nie moglam zatrzymac mysli przed lotem ku Maroku...
A zdjecia przepiekne, Umm Latifa, nawet te nocne! Dziekuje!

Anonimowy pisze...

Mamo Latify, poprosimy więcej takich "perełek", które mamy zwiedzać w czasie urlopu:). Arabia nie wydaje wiz turystycznych więc tylko Ty możesz nam coś pokazywać a my wirtualnie spacerujemy...
Poczytałam Twój blog ( robisz wspaniałą "uświadamiającą arabiosaudyjsko" robotę!!!! )
Rozumiem - parki, restauracje tak a kina i teatry nie w czasie wolnym...( bo ich nie ma...?). Rower nie, basen tak ale osobno kobiety...Czy arabowie pływają na żaglówkach? Są jakieś mariny ? Czy są jakieś organizacje dla dzieci typu harcerstwo, obozy, kolonie?


Jak Wy pracujecie w tych upałach, w jakich godzinach >?.

Pozdrawiam z upalnej Polski
Ariadna

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

@ Ariadna: Ja mam taką maleńką prośbę - ułatwi mi to trochę organizację "bloga" - pytania poprosiłabym zadawać pod artykulikami "ich dotyczącymi" (tutaj trzeba by się do któregoś spod etykiety rozrywka i rekreacja podpisać) lub pod PYTANIAMI (zob. PYTANIA pod zdjęciem w nagłówku bloga). Potem jak ktoś zadaje podobne, łatwiej mi - odesłać ;). Dziękuję z góry, na pytania odpowiem na łamach bloga ;).

Monika pisze...

Assalamu Alaykum Umm Latifa, jak tam przygotowania do Ramadanu?

Anonimowy pisze...

A mnie zastanawia dlaczego dorośli mężczyźni trzymają się za ręce??? Mój znajomy opowiadał mi, że mężczyźni w Arabii mają wg niego dziwne zwyczaje trzymania się za ręce na ulicy, dotykania. Dla niego było to bardzo dziwne, szczególnie w momencie kiedy takie "czułości" były kierowane w jego kierunku. Czy mogłabyś Umm Latifo wyjaśnić mi to zjawisoko :)
Anna

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

@ Anna: Taki zwyczaj, choć wśród Saudyjczyków nie jest popularny, i nie jest to oznaka odmiennej orientacji. Wyjaśniam o tym:
http://arabiasaudyjska.blogspot.com/search?q=homoseksualizm

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm