©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


7 lipca 2010

latem w kranie z zimną wodą wrzątek....

no może nie wrzątek, ale bardzo gorąca woda (zimą jest bardzo zimna ;). Wynika to z tego, iż zbiorniki z wodą umieszczane są na dachach budynków (prawo przyciągania ;), do nich woda jest dostarczana przez profesjonalnych woziwodów i wpompowywana do góry - kiedy zabraknie tej z wodociągów podziemnych (i jeśli takowe do danego budynku są podprowadzone) .... Często wokół zbiorników budowane są "mini domki" mające osłaniać je przed gorejącym słońcem... Czasami wystawiane są na jego pastwę...  W łazienkach i kuchniach mamy termy dogrzewające wodę zimą, a latem - dzięki nim mamy choć ciut chłodną wodę...

aby obajrzeć powiększone, kliknij na zdjęcie

4 komentarze:

Monika pisze...

Salam alaykum ukhti! dla mnie jest to w ogole niewiarygodne ze tam bywa zimno hahahah

Anonimowy pisze...

Nie mogę uwierzyć, że nie ma typowej bierzącej wody, płynącej rurami pod ziemią np. jak w Europie. Wydaje się, ze KSA jest rozwiniętym krajem, który oczyszcza wode z soli, ale wodę dostarczana cysternami - SZOK!!!
Anna

futrzak pisze...

No wlasnie, dlaczego tam nie mam systemu wodociagow?

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Oj wodociągi są, są (aczkolwiek nie jestem pewna czy na terenie całego Rijadu) zjadło mi kawałek treści - już uzupełniłam! Przepraszam za zamieszanie ;).

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm