©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


7 października 2010

reklama Saudi Airlines


Saudi Airlines to jak sama nazwa wskazuje - Saudyjskie Linie Lotnicze...
Oto jak się reklamują.slogan pojawiający się na końcu w wolnym tłumaczeniu

nowa era... narzuca szybsze tempo 

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bardzo fajna reklama: piękne widoki, nawiązania do tradycji i ten cudowny koń...Jak widać bez epatowania seksem na prawo i lewo tez można zrobić dobrą reklamę. W zachodnim świecie przeraża mnie, że nawet dachówki muszą być reklamowane przez biuściastą blondynkę (nie żebym miała coś do blondynek, w końcu sama nią jestem :-)
Pozdrawiam - Puny

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Puny: Też mi się bardzo podoba. Ma w sobie to "coś"... Również ubolewam nad pewną formą uprzedmiotowienia kobiet w reklamach...

Anonimowy pisze...

Coś pięknego ta reklama. Ale tak na marginesie: bez emanowania seksem, ale... pan bardzo interesujący :)
Natasza

Anna pisze...

Piękna reklama, ale uderzyło mnie jedno: pod koniec jeździec zrównał się z cieniem samolotu-czyli wychodzi, że reklamowane linie latają tak "szybko", że można je dogonić jadąc konno! ;)

Anonimowy pisze...

piekna reklama :) I.

Anonimowy pisze...

Rzeczywiście piękna :) słyszałam kiedyś, że konie są prawdziwą miłością i dumą Arabów, nie wiem, ile w tym prawdy, ale raczej sporo ;)
Widziałam wiele filmków, w których koń i jego opiekun rozumieli się bez słów, a piękny konik chodził za nim jak piesek, to było piękne :)

Znalazłam inną reklamę Saudi Airlines, może nie jest w niej tyle samo elementów tradycyjnych.. ale.. oczywiśćie również się pojawiają
http://www.youtube.com/watch?v=EOkq9YC70SI

pozdrawiam serdecznie autorkę bloga i wszystkich czytelników,
Diana

Mama Ammara pisze...

Ciarki po plecach. Cudna!

Anonimowy pisze...

Wydaje mi się, że z reklamy wynika, że doścignąć samolot saudyjskich linii lotniczych można tylko na czarodziejskim koniu - ten piękny koń pod koniec przechodzi jakąś metamorfozę.
A mam takie pytanie: na końcu reklamy pojawia się prawdopodobnie jakieś hasło reklamowe (po arabsku). Czy mogłaby Pani przetłumaczyć, co tam jest napisane? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam. Natasza

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Natasza: uzupełniłam pod filmem (przekład sloganu).
Koń był przez Arabów używany od dawien dawna jako zwierze głównie do przemieszczania się (i to umiłowanie koni przez Arabów), reklama pięknie ukazuje - zespolenie jeźdźca i piękne, silne zwierze, które w pewnym momencie przechodzi metamorfozę - magiczną (podoba mi się pani Nataszo) - zamienia się w stalowego rumaka (a jak wiemy często wszelkie sródki lokomocji takowym terminem są określane)... Mamy tu połączenie tradycji z nowoczesnością, płynną transformację - "naturalną" przesiadkę z konika do saudyjskiego samolotu ;). Takie przesłanie ma dla mnie owa reklama.
Pozdrawiam serdecznie.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Diana: dziękuję za link.

Anonimowy pisze...

Piękna, nasycony erotyzmem film.

Joanna

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm