©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


10 października 2010

wolność Saudyjczyka
Jest taki żart w Arabii: "Przez pierwsze 25 lat swego życia mężczyznę kontroluje matka, przez następne 25 lat trzyma go w garści  żona. Potem staje się już całkowicie nieszkodliwy!"


7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Salam alaikum kochana,

interesowaloby mnie co stoi napisane na tej ksiazce, ktora trzyma w rece ta przemila zoneczka :-)

Pozdrawiam, wassalam
Sabina

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Sabino Droga - wallaykum assalam :) dżałazu'safar - czyli "paszport" po prostu ;). Saudyjskie mają kolor zielony.
Uściski!

Anonimowy pisze...

Kochana Umm Lafity, dziekuje za blyskawiczna odpowiedz. Swietna karykatura, pokaze mezowi, moze wtedy doceni jak dobrze ze mna ma ;-)

Sciskam,
wassalam
Sabina

Iman pisze...

salam Umm Latifo! Swietne hehehehe :D
A teraz powiedz jak to jest w rzeczywistosci z ukladem sil w saudyjskich malzenstwach, kto tak na prawde te przyslowiowe "spodnie" nosi, czy mozna w ogole zaobserwowac jakas tendencje? Czescia zachodniego stereotypu o kobietach muzulmankach jest to ze "nie maja nic do powiedzenia". Patrzac na przyklad na marokanskie malzenstwa, ja mialam odwrotne wrazenie. Jak to jest w Saudi?
Pozdrawiam z domu tesciow :)
Buziaczki.

Aga pisze...

No właśnie, jak to jest, z tym podziałem władzy w saudyjskich związkach? :)

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Drogie Panie, nie śmiem się wypowiadać w kwestii ogółu - trzeba by poobserwować życie rodzinne od środka, a to trudne w społeczeństwie tak zamkniętym i rozdzielonym płciowo - ale nie sądzę, by było inaczej niż na całym świecie... choć generalnie na zewnątrz dyplomatycznie - mężczyzna jest tym wodzem rodziny.. ;)

Anonimowy pisze...

Dziękuję :) A pytałam, bo, tak jak napisałaś, z zewnątrz wydaje się, a zwłaszcza z zewnątrz=spoza świata arabskiego, że Saudyjki są totalnie zniewolone, a te scenki obrazkowe, które publikujesz, pokazują, że jest dokładnie tak, jak wszędzie, co też próbują mi tłumaczyć saudyjscy znajomi. Żartują, że jedyna różnica jest taka, że w AS to panie tyją po zawarciu małżeństwa. Szkoda, że za bardzo nie mają jak temu zadziałać.

pozdrawiam
Aga

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm