©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


6 października 2010

tramwaje i autobusy w Dżeddzie będą!

zdjęcie Arab News


Hura! Idzie ku nowemu - choć nie w Rijadzie jeszcze, w Dżeddzie zaczną po ulicach kursować - miłe memu sercu - takie oto tramwaje - obok autobusów publicznych! Brak transportu publicznego kreuje problemy dla kobiet (które prowadzić nie mogą) oraz cudzoziemców - tym, którym pracodawca nie zapewnia środków transportu. Jest również powodem korków i większego zanieczyszczenia środowiska.

6 komentarzy:

Ania S. pisze...

A czy warto mieć nadzieję, że kobiety będą mogły jeździć tymi tramwajami?

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Skoro mogą taksówkami, to dlaczego nie będą mogły takimi formami "transportu publicznego".. Wierzę, że tak. Natomiast co do tego, czy będą mogły takowe prowadzić - tutaj nadzieja nikła.

Ania S. pisze...

Tak, tak, chodziło oczywiście o to, czy będą mogły być pasażerkami :) A pytam, bo chyba kiedyś pisałaś, Umm Latify, że komunikacja publiczna praktycznie w KSA nie istnieje, ale że są jakieś pojedyncze autobusy, którymi mogą niestety jeździć tylko panowie. Może tak być czy coś mi się pozajączkowało?

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Nie pozajączkowało, tylko a - są to mini busy, w tragicznym stanie; b - jest ich tyle co kot napłakał. Wierzę, że kiedy wjadą na ulice bezpieczne i duże autobusy, jak również przestronne tramwaje - znajdzie się w nich miejsce dla kobiet. Czas najwyższy, zwłaszcza, że ciągle temat nieszczęsnego transportu dla kobiet jest nagłaśniany przez lokalne media. Czas zrobić kolejny krok do przodu!

Anonimowy pisze...

Jaki fajny tramwaj :). Bardzo się cieszę, że w KAS będą jeździły takie fajniutkie pojazdy. Bardzo podobne do naszych bydgoskich produkowanych w PESA. Może i te są z Bydgoszczy ;)???. Tu można zobaczyć nasze bydgoskie "pociagi miejskie" ;) http://pl.wikipedia.org/wiki/PESA_(tramwaj)

Pozdrawiam serdecznie

Mama Ammara pisze...

Świetna wiadomość! Mam wielki sentyment do tramwajów, pociągów i autobusów przegubowych - w Jordanii nie ma ani jednego z tych środków transportu i podczas pobytu w PL funduję sobie z Ammarem takie przejażdżki - niczym wizyta w wesołym miasteczku :))).

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm