©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


21 października 2010

o Saudyjkach żebrzących

na ulicach wielkich miast - znów artykuł w lokalnej prasie poruszający kwestię biedaków w Arabii. Liczby są przerażające, biorąc pod uwagę ogólny "standing" finansowy saudyjskiej śmietanki.

Według Ministerstwa Spraw Socjalnych, zatrzymano w Królestwie 3,459 (1,414 osoby w samym Rijadzie) osób żebrzących - wszystkie z nich mają obywatelstwo saudyjskie. Na ulicach znaleziono 760 dzieci - i to zapewne nie są wszystkie dzieci, które proszą o zapomogi.

Według oficjalnego raportu - przeważająca większość osób proszących o wsparcie to wdowy, rozwódki, osoby bezrobotne i specjalnej troski. 

Bez komentarza?

7 komentarzy:

Hawaga pisze...

A czy zebractwo w KSA jest dozwolone?czy osoby zatrzymane na tym precederze maja wymierzane jakies kary?

diuk pisze...

Oj! ale się zdziwiłam! Jakoś myślałam, że tam nie ma żebractwa... wydawało mi się, że rodzinne życie eliminuje takie sytuacje. A tu proszę...

Anonimowy pisze...

Proszenie o jalmuzne nie jest niczym zlym.. Biedni sa wszedzie..


Umm Latifo, w gazetach angielskich i w wielu wiadomosciach goraco bylo wczoraj z powodu wyroku jaki wydano w sprawie mordu, ktorego dopuscil sie saudyjski ksiaze.. Cy udalo by sie wstawic jakas krotka notke na ten temat, jak spoleczenstwo saudyjskie sie do tego odnosi..?

Dziekuje.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ hawaga: muszę podpytać męża. warto wiedzieć, że są w Arabii zorganizowane grupy, które zajmują się żebractwem "zawodowo"; poza oczywiście tymi osobami, które nie mają innego wyjścia... niestety.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Diuk: Niestety, są i tu "anomalie" rodzinne... :( - dla mnie jedno z wielu rozczarowań - konfrontacja ideału muzułmanina z realiami krajów Dwóch Świętych Meczetów.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Hawaga: Wg mego męża: "żebractwo jest w Arabii zabronione, i może skutkować pozbawieniem wolności, aczkolwiek każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie, i brane są pod uwagę okoliczności, w jakich znajduje się osoba prosząca na ulicach o zapomogi... Jeśli faktycznie znajduje się w trudnej sytuacji życiowej, kierowana jest do ogranizacji socjalnych...

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Tu z innej jeszcze persektywy:
Beggars make an early start forHaj

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm