©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


6 marca 2011

psychologicznie

Od kiedy wrócił do Arabii król Abdullah, Rijad spowiły saudyjskie plakaty i zdjęcia króla i jego za(na)stępców. Choć czas celebracji z okazji powrotu dawno się zakończył, drukarnie nadal drukują plakaty (mój mąż od 5 dni stara się odebrać projekt zlecony jednej z rijadzkich drukarni - priorytety są inne). Te rozwieszane są na budynkach firmowych - w ten sposób wielkie znaczące w Rijadzie firmy uwidaczniają wszem i wobec swą lojalność wobec władców i dla nich poparcie - w tym "newralgicznym" czasie. 

5 komentarzy:

Maria pisze...

a te firmy to robia to dlatego ze chca czy dlatego ze tak wypada zeby nie miec klopotow?

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

@ Maria: To jest pytanie retoryczne :). Takich pytań moc ;).

Maria pisze...

bo mi takie zabiegi mocno przypominaja komune we wschodniej europie

Anonimowy pisze...

Bo komuna to autorytaryzm a w Arabii są rządy autorytarne. Tam ludzie nie maja praktycznie rzadnych praw, no i ta cenzura.

Anonimowy pisze...

Myślę że podczas komuny w Europie wschodniej prawa człowieka nie były tak drastycznie łamane ( z pominieciem Rumuni i mordercy Ceaușescu), jak w krajach arabskich gdzie prawa człowieka nie istnieją.
W tych krajach nie ma żadnej tolerancji. Kobiety maja sie opatulac w zwoje zeby nie obrażac Allaha, a meżczyzni po smierci beda obcowac z dziewicami ktore czekaja na nie w niebie . Pzry czym Allah stworzył kobiety ale nei wolno im pokazywac swojej twarzy, nic im nie wolno pokazywac. A wszystko po to zeby po smierci miec lepsze zycie , gdzie tu sens i logika.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm