©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


31 marca 2011

zmieniać weekend czy nie?

Globalizacja tego wymaga! Wniosek pojawił się znów - by zmienić saudyjski weekend - zamiast czwartku i piątku na piątek i sobotę - więcej korzyści ekonomicznych i finansowych (giełda światowa). Debatować będzie ponownie Szura! Już raz analizowano możliwość przesunięcia dni "wolnych", ale nie podjęto decyzji. Problem znów ujrzał światło dzienne :).

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam, od dłuzszego czasu obserwuję Pani blog, nawet weszło to w mój codzienny rytuał po przyjściu do pracy (tylko ciii ;) bo kierowniczka się dowie) kawka, włączam komputer przegladam maila i przy okazji zagladam czy UMM LATIFA nie dodała nowego postu :) Dzieki Pani poznaję ten niesamowicie egzotyczny kraj. Wracając do tego postu, czy ja dobrze zrozumiałam? w Arabii weekend jest od czwartku do piatku??
Pozdrawiam z budzącej sie z zimowego snu Polski:) Klaudyna

Anonimowy pisze...

Już podobno od kilku lat są o tym rozmowy... zawsze mnie to bawi jak słyszę w środę wieczorem, że "już weekend" :)
pozdrawiam, A.

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

@ Witam Pani Klaudyno: Ogromnie się cieszę, kiedy każda nowa Czytelniczka (nowy Czytelnik) ;) wychodzi z ukrycia ;). Bardzo mi milo. Tak, w Arabii weekend zaczyna się w czwartek (lub środę wieczorem jak kto woli). Ale tak naprawdę obejmuje w sumie sektor "państwowy"; firmy prywatne często pracują w czwarek, a handel trwa - non stop - z przerwą jedynie = dzisiaj - w piątek do 16... Piątek to dzień modlitwy DŻUMMUAH
Pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

A czy kobiety tezidą na ta modlitwę? jesli nie to co robią...?

UMM LATIFA (in Saudi Kingdom) pisze...

A to bardzo dobre pytanie! Odpowiedz na blogu opublikuję - proszę o cierpliwość ;).

Anonimowy pisze...

Mój mąż tłumaczy się z nieobecności w domu w środowy wieczór: Zapomniałaś, że dzisiaj środa, czyli piątek, jutro wolne, więc zrobiliśmy sobie tłusty czwartek :-)))

Funkcjonująca dotychczas w realiach europejskich mam niejaki problem, żeby przestawić się na weekend czwartkowo-piątkowy. Często dzwonią do kogoś w piątek mówię „… dzisiaj niedziela…”. Skoro wolne :-))
Pozdrawiam
Jola

Anonimowy pisze...

To podobnie jak w Algierii, tutaj takowaz zmiana zostala zaprowadzona w zeszlym roku bodajze... czy to jeszcze 2009, no w kazdym razie sobota i tak jest dniem pracujacym dla wielu, wiec w sumie tylko piatek jest tak naprawde wolny ;)
Sciskam, Iman :)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm