©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


11 maja 2008

kobiety mogą same wynajmować pokoje w hotelu

Z ogromną radością przeczytałam, iż kobiety mogą od kilku miesięcy na mocy decyzji rządu - same wynajmować pokoje i same w nich się zatrzymywać. Nieaktualne już przepisy, wymagały obecności mahrama (opiekuna w linii męskiej) kobiety.

kobiety a dyskryminacja w saudyjskich hotelach
czy kobiety mogą pracować
kobieta może sama otworzyć konto w banku
czy kobieta może jechać sama taksówką
czy kobiety mogą wyjść same z domu

1 komentarz:

rudzin pisze...

Aż ciężko uwierzyć, że są jeszcze takie kraje na świecie, tak traktujące kobiety. Aż trudno uwierzyć, że są kobiety które dobrowolnie zamieszkują w tych krajach. Jak to jest, czuć się kimś gorszym, niepełnowartościowym?

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm