©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


11 maja 2008

odszkodowanie za podmianę noworodków

Król Arabii Saudyjskiej przyznał odszkodowania rodzicom dwóch chłopców, których przez pomyłkę zamieniono w szpitalu zaraz po urodzeniu - donosi Arab News. Chłopcy - Turek i Saudyjczyk - dowiedzieli się w wieku czterech lat, że szpital w mieście Nadżran, gdzie przyszli na świat, wydał ich innym rodzicom. Gubernator Nadżranu osobiście wręczył obu ojcom czeki na 300 tysięcy riali (ok. 55 tys. euro). Tata małego Turka był podobno tak wzruszony, że nie mógł powstrzymać łez. W ubiegłym roku tureccy rodzice przeprowadzili badania DNA, ponieważ "ich" syn nie był podobny do nikogo w rodzinie. Ostatecznie, po długich poszukiwaniach, znaleziono ich prawdziwego syna, który wychowywał się jako mały Saudyjczyk w rodzinie hodowcy wielbłądów. Teraz obie rodziny postanowiły zamieszkać obok siebie w Nadżranie, aby chłopcy przyzwyczaili się do nowych rodziców.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm