©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


18 maja 2008

kobieta może sama otworzyć konto w banku

....aczkolwiek formalności związane z otwarciem rachunku są inne dla obywatelek Arabii i dla cudzoziemek (to damo oczywiście dotyczy płci brzydkiej). Saudyjki nie potrzebują pozwolenia męża (czy innego mahrama) w celu otworzenia konta w banku (źródło: Saudyjki, które same otworzyły dla siebie rachunki i same zarządzają swoimi finansami). Jeśli chodzi o cudzoziemców, bank może wymagać przedłożenia iqamy, paszportu oraz przedłożenia dokumentu o zatrudnieniu lub/i zaświadczenia od sponsora o braku przeciwskazań do otwarcia rachunku bankowego. Cudzoziemcy (kobiety i mężczyźni) mogą kupować również akcje na saudyjskiej giełdzie, aczkolwiek minimalna kwota na rachunku obrotowym Tadawul jest dla cudzoziemców znacznie wyższa niż dla Saudyjczyków.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm