©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


24 maja 2008

wystawa: tradycyjne stroje arabskie

Arab News Dżeddah, 24 maja 2008 — Wybitna artystka saudyjska, Safija Binzagr otworzy jutro w galerii Binzagr trwającą miesiąc wystawę, zatytuowaną: "Kolekcja tradycyjnych strojów".Wystawa składa się z dwóch sekcji: pierwsza to 55 obrazów mężczyzn i kobiet w tradycyjnych strojach arabskich, druga - pokaz tradycyjnych ubiorów. Safija Said Binzagr urodziła się w Dżeddzie i wychowała w jednej z najstarszych dzielnic, Harat Al-Szam. Tutaj obserwowała tradycje i zwyczaje będące część składową codziennego życia mieszkańców. Safija rozpoczęła edukację w Kairze, studiowała angielski w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Dżeddy, w 1964 r., doświadczyła nagłych zmian we wszystkich aspektach życia Saudyjczyków, zwłaszcza w ubiorze, obyczajowości i mentalności. Szybki rozwój ekonomiczny kraju wypierał to, co stare i zastępował nowym. Safija rozpoczęła swą artystyczną podróż zainspirowana historią, tradycją i folklorem. Wystawiała swoje prace w Rijadzie, Dhahran, Janbu, Dżubail, Medynie i Abha; poza granicami kraju w Londynie, Paryżu i Genewie.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Witam!

Blog jest wspaniały! :) Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy :) Dziękuję :) Blog dodaję do zakładek :) Pozdrawiam!

Dominika

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm