©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


21 maja 2008

szkolenia i praca dla kobiet w potrzebie

Laura Bashraheel, Arab News DŻEDDAH, 21 maj 2008 —

Lokalna organizacja pozarządowa ogłosiła nową akcję mającą na celu pomoc kobietom w trudnej sytuacji życiowej - poprzez szkolenia oraz utworzeniu firmy przygotowującej posiłki dla instytucji edukacyjnych dla dziewcząt i kobiet. Bodour Al-Butaini, wice-dyrektor Abszir - organizacji założonej 10 lat temu, mówi, że nowe przedsięwzięcie ma na celu zatrudnianie i szkolenie wdów, rozwódek i kobiet o niskim dochodzie z północnych prowincji Tabuk i Al-Dżouf.

 “Szkolimy je min. w zakresie prac instalacyjnych i przygotowywania posiłków,” mówi. “Pracujemy w czterech szkołach pomaturalnych dla dziewcząt w okolicach Tabuk i Al-Dżouf.” Program ma na celu zapewnienie wykształcenia technicznego tym kobietom, które zatrudniane będą jako obsługa techniczna szkół średnich i wyższych dla dziewcząt.

Nowa inicjatywa Abszir również obejmuje utworzenie w Medynie cateringowej spółki akcyjnej, w której zatrudnienie znalazłoby 500 kobiet. Spółka zatrudniłaby część kobiet szkolonych przez Abszir w sekcjach przygotowujących posiłki oraz cateringu w lokalnych szkołach i technikach dla kobiet.

Według Abdul-Aziza Al-Dżammal, założyciela Abszir, kapitał założycielski projektu wesprze gubernator Medyny, książę Abdul-Aziz ibn Madżid, kwotą 5 milionówSR (rijali saudyjskich) . Niedawno podpisane zostało memorandum między inwestorami projektu Abszir a Narodowym Komitetem d/s Młodych Przedsiębiorców w medyneńskiej Izbie Przemysłu i Handlu. “Projekt ma na celu udzielenie pomocy i zatrudnienie tysięcy kobiet, zapewnienie lepszych szkoleń i doskonalenie kwalifikacji zawodowych, stworzy również nowe miejsca pracy,” mówi Al-Butaini. Dodaje również, że wynagrodzenia dla kobiet będą na początku skromne, od 900 SR miesięcznie z możliwością wzrostu do 2000 SR.

“Zatrudniamy również absolwentki szkół pomaturalnych i wyższych na stanowiskach kierowniczych, aczkolwiek ośrodkiem naszego zainteresowania są wdowy i rozwódki, którym potrzebna jest między innymi pomoc finansowa,” dodaje.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm