©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


20 listopada 2008

ułatwienia procedur dla saudyjskich bizneswomen


Według Arab news, Ministerstwo Handlu wydało decyzję zezwalającą Saudyjkom na podejmowanie pracy i pełnienie służby publicznej w jednostkach (oddziałach) rządowych d/s kobiet. Okólnik zaznacza, iż ma na to celu ułatwienie procedur i formalności, jak również informuje, że "Saudyjki mogą pełnić służbę publiczną oraz dopełniać procedur uzupełniająych w oddziałach rządowych, które mają sekcje dla kobiet". Okólnik zawiera również kilka nowych przepisów zatwierdzających decyzje ministerstwa zezwalające kobietom na podejmowanie wszelkich prac m.in. w budowinictwie, konserwacji i obsłudze technicznej, eksploatacji oraz w sektorze nieruchomości - w biurach tylko dla kobiet. Według nowych regulacji, kobiety mogą prowadzić swoje firmy w miejscach przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Jeśli firma znajduje się w miejscu publicznym, prowadzić musi ją w imieniu kobiety mężczyzna.

* * *
Zdjęcie: Saudyjka, Asija Al-Ashikh, założycielka Tamkeen Development and Management Consulting, wygłasza mowę na Jeddah Economic Forum w Dżeddzie, 26.02.2007

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm