©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


10 stycznia 2009

mamlaka - królestwo... kobiet

W centrum Rijadu w najbardziej prestiżowym budynku o nazwie Mamlaka (Królestwo) poza hotelem Four Season, ambasadami, biurami, mieści się trzypiętrowe centrum handlowe, jedno z bardziej popularnych w Rijadzie... Wśród konserwatywnych Saudyjczyków nie cieszy się dobrą sławą, nie mają do niego wstępu religijni policjanci, młodzież wpada tu m.in. by nawiązać znajomość z płcią przeciwną. Na trzecim piętrze ekskluzywnego centrum mieści się KRÓLESTWO KOBIET, piętro przeznaczone tylko i wyłącznie dla płci pięknej. Mężczyźni wstępu tu nie mają. Jest tu klika kawiarni, markowe sklepy, gabinet odnowy biologicznej, fryzjer, manicur, sala modlitwy dla kobiet. Jedno z miejsc, w których cudzoziemka może pooglądać Saudyjki (jeśli potrafi wyłapać je z międzynarodowego arabskiego grona) bez abaj i niqabów.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Salam aleikum
A ja bylabym ciekawa po ile jest zlota bizuteria w budynku Malaka? czy ceny zlota sa takie same jak na prowincji czy jest drozej? w ogole po ile jest 1 gram zlota w Arabii Saudyjskiej jesli siostra Umm Latifa sie orientuje?
Mariam

umm Latifa pisze...

wallaykum assalam wa rahmatullah. Nie mam pojęcia... postaram się wpaść do złotnika i wywiedzieć, in sha Allah.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm