©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


31 stycznia 2009

Saudyjka w pracy

5 komentarzy:

aga pisze...

Dlaczego jedna kobieta w przychodni się tak zasłania jakąś kartką?jest przecież zakryta.

umm Latifa pisze...

Ludzie w Arabii, a przede wszystkim kobiety, nawet jesli zasloniete nie lubia byc fotografowane. Robienie zdjec istotom zywym (obdarzonym dusza) jest przez wielu uczonych w islamie uznawane za zabronione (jako forma "robienia obrazow stworzeniom zywym"). Inni uczeni uznaja, ze robienie zdjec przez wzgledu na koniecznosc (do dokumentow identyfikacyjnych np) jest okey, inni mowia, ze zdjecia, jak i filmy tv nie sa forma "tworzenia" albowiem nie sa czynione "ludzka reka" jak obrazy czy rzezby. Tylko sa niejako lustrzanym odbiciem... Ale.. generalnie w Arabii ludzie nie lubia jak sie im pstryka zdjecia, w Rijadzie nie widzialam nikogo z aparatem fotograficznym (np. wczoraj bylam na lokalnym bazarze i jedna pani mnie upomniala, widzac jak pstrykam. Akurat robilam zdjecie witryny sklepu z sukienkami :) "bezludzkie"). Obok siedzialy przy swoich straganach Beduinki, i tez sie zaslanialy (choc cale zakryte, odloniete mialy tylko oczy), tzn. te oczy zaslanialy. Widzac to oczywiscie nie zrobilam im ani jednego zdjecia, nawet w pelnej zaslonie...

Umm Hurajra pisze...

mowiac szczerze sama bym nie chciala zeby jakies obce mi osoby robily mi zdjecia...

Anonimowy pisze...

A jakim cudem kobieta w samej końcówce filmu nie ma zasłony?
Małgosia

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

@ Małgosia: Widocznie nie musi - może nie osiągnęła dojrzałości płciowej, może osiągnęła, ale rodzina nie widzi jeszcze potrzeby by się zasłaniała, a może zasłania się wychodząc z domu, a na potrzeby filmu powolono jej odsłonić twarz... Można gdybać..

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm