©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


1 stycznia 2009

słoneczniki... tabaa' sz-szams...

copy rights Umm Latifa
Kilka dni temu wybraliśmy się z mężem na spacer po okolicy. Ponieważ niedaleko naszego domu budowany jest kolejny w Rijadzie deptak (tutaj popularnie zwany "walking street") postanowiliśmy zbadać stan prac. Pogoda cudna. Od połowy listopada tak do końca lutego, połowy marca przyjemnie się wystawia nos poza dom za dnia. Jeśli ktoś ma okazję przyjechać do Arabii, to są to najlepsze miesiące na zwiedzanie i oglądanie jej w naturalnym świetle. Ale wracając do meritum - podczas spaceru ujrzałam cudo, słoneczniki posadzone przy skale (Rijad jest wybudowany na górach, równa się je z określonym poziomem oczywiście, jeszcze jest ich tu trochę)... Jakoś mi się tak swojsko zrobiło.1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Nie znoszę słoneczników, ani gerber, ulubione kwiatki mojego byłego męża.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm