©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


6 sierpnia 2010

3 x p czyli dwa pantofelki i policzek

Policzek a romantyczny gest pana młodego na weselu w Tabuk!

Pan młody poprosił pannę młodą, aby wyszła na podwyższenie tylko w jednym "pantofelku", tak aby mógł własnoręcznie nałożyć jej drugi w obecności gości. Matkę pana młodego, odbierającą całe zajście jako zniewagę dla rodziny, trafił szlag i wymierzyła synowi siarczysty policzek swoim własnym pantofelkiem! Mężczyzna zniósł cios w milczeniu i ruszył czym prędzej z małżonką w podróż poślubną do Malezji!

źródła: Al-Okaz, Arab News

PS 1. Choć na weselach panuje rozdział płci, na wielu pan młody (czasem w towarzystwie ojca, braci) pojawia się na sali dla kobiet na chwilę (przed wejściem kobiety albo przywdziewają abaje, albo okrywają się tylko szalami), by się pokazać (zajmują młodzi wówczas miejsce na podwyższeniu, scenie) i przejąć małżonkę.
PS 2. Rzucenie w kogoś bucikiem traktowane jest w Arabii jako poważna zniewaga.

Polecane również: ‘Pre-nuptial’ screening at wedding raises eyebrows

3 komentarze:

Ania pisze...

Dziarska teściowa!

PS A czemu nie ma już "Arabii Saudyjskiej od kuchni" :(

zuzamoll pisze...

...aaa, to juz rozumiem to rzucanie butem w Buha:)

Anonimowy pisze...

Zastanawiam się, jeśli na weselu jest rozdział płci, to po co takie wesele? co ma na celu?
A co robią panowie sami w pomieszczeniu dla panów? przecież nie piją? rozmawiają o polityce?siedzą i jedzą?

To samo kobiety...yyyyyy za ciężki kaliber.

Pozdrawiam
MArcin

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm