©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


8 sierpnia 2010

Tagrid Al-Bagszi - kobiety są z Wenus...

jeden z obrazów Tagrid al-Baghsi
Tagrid Al-Bagszi urodziła się w al-Ahsa w 1975 r. Jej charakterystyczne portrety kobiet o długich szyjach i nosach przywodzą na myśl wybitnego malarza włoskiego, Amedeo Modigliani'ego. Co ciekawe, Al-Bagszi ani o nim nie słyszała, ani nie widziała żadnego z jego dzieł, kiedy malowała swoje kobiety. Pokazywała je Tagrid  nie tylko w Arabii, lecz i poza jej granicami - w Korei, Indiach, Egipcie, Bangladeszu, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Omanie, Kuwejcie, Pakistanie, Libanie, Maroku, Austrii. Związana jest z kilkoma grupami artystycznymi: Saudi Society of Fine Arts, Fine Arts Qatif, Bahrain Society of Fine Arts.

Strona internetowa artystki: BAGSHIART 

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

podbno w islamie zabronione jest malowanie postaci ludzkich ??? iza

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

http://arabiasaudyjska.blogspot.com/2010/03/saudyjczycy-zdjecia-obrazy-i-rzezby.html

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm