©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


21 sierpnia 2010

Dalma Malhas


Dalma Malhas, (18) 

przejdzie do historii jako pierwsza saudyjska atletka biorąca udział w tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Singapurze. 
Przewodniczący Komitetu Igrzysk Olimpijskich Azji, Husain Al-Musallam, zaznaczył, iż obecność Dalmy jest odpowiedzią na wymóg Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - udziału przynajmniej jednej kobiety z każdego kraju uczestniczącego w Igrzyskach. 

(źródło: Saudi Gazette; zdjęcie: alektasadiya)


uwaga: do artykułu wprowadzono poprawkę, Dalma nazywa się Malhas, nie Mohsin - jak błędnie podała prasa saudyjska (artykuł w saudi gazette; różne informacje również podawane są co do wieku Dalmy - 16-18). 


11 komentarzy:

Ania pisze...

Śliczna dziewczyna.
To poszaleli z tą jedną jedyną wymaganą zawodniczką.

zuzamoll pisze...

...czy ona dostala specjalna "dyspense" na pokazywanie twarzy publicznie ?

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Nie wszystkie Saudyjki zasłaniają twarze. Nawet w Arabii.

Callas pisze...

Ja to np. chyba musze dyspense od szanownego małżonka dostac na jazdę konną w kraju islamskim ;-) a bardzo chetnie obcuję z tymi nieprzecietnymi zwierzętami, wręcz uwielbiam.

Anonimowy pisze...

Przejrzałam etykietę "Saudyjki nieprzeciętne" i stwierdzam, że jest ich trochę. A na podstawie fotki Dalmy Moshin twierdzę że Saudyjki są piękne. Szkoda tylko,że większość piękności jest zakrytych.
Ania

Ania pisze...

Aniu, też ubolewam, że takie piękne kobiety muszą się zakrywać. A te Arabki, które pojawiają się na zdjęciach odsłonięte rzeczywiście są tak piękne, że zapiera dech w piersiach ;)

margarethe pisze...

Ciekawe, jak się dziewczę poczuło, kiedy wysłali ją do Singapuru wręcz z musu:/ Życzę jej samych złotych medali!

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Ja myślę, że wielka to radość - na kartach historii zawitać w tak młodym wieku i torować drogę innym kobietom. Powinni wg mnie zwiększyć obowiązkową liczbę uczestniCZEK :).

Anonimowy pisze...

Congratulations on all of your accomplishments from Canada! You are an inspiration to women around the world!! Keep up the great work =)

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Hello Canada! On behalf of Dalma - thank you. Can U read Polish? :)

Marmur pisze...

No cóż. To, ze zasłanianie twarzy to nie prawny wymóg to wiem. Ale, że te bryczesy przeszły, do tego jakby nie patrzeć na sporej imprezie... lekki szok jest.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm